ZyXEL’den Tam Donanımlı Kablosuz Ağ Paketi

ZyXEL AG-225H

ZyXEL AG-225H

Bir yere gittiğinde dizüstü bilgisayarını çantasından çıkarıp o bölgede bağlanabileceği bir kablosuz ağ arama zahmetine katlanmak istemeyenler, gelişmiş özelliklere sahip bu kablosuz ağ aygıtını çok sevecekler.

Standart bir tasarıma ve hatlara sahip olan ZyXEL AG-225H üzerinde üç özellik barındırıyor. Birincisi bu ürünü sisteme takmadan üzerinde bulunan LCD ekranı sayesinde bağlanabileceğiniz ağları listeleyebiliyor. İkinci olarak son teknoloji standartlarını destekleyebilen ve güçlü antene sahip bir kablosuz ağ aygıtı oluyor. Son olarak yazılımsal erişim noktası desteği sunabiliyor.

USB arayüzlü standart kablosuz ağ aygıtlarından farklı olarak AG-225H’nin üzerinde üç adet düğme bulunuyor. Bunlardan bir tanesi açma kapama düğmesi, sağa sola hareket ettirilerek çalışan bu düğme sayesinde aygıt çantanızda yanlışlıkla açılarak pilini boş yere bitirmiyor. Öteki tarafta bulunan “Seek” (Arama) tuşu o bölgede bulunan kablosuz ağları taramaya başlıyor. Bulunan kablosuz ağ sayısına göre süresi uzayıp kısalan bu arama işleminin sonunda LCD ekranda birden başlayarak bulunan kablosuz ağlar listeleniyor. Hemen yanında bulunan “Next” tuşu ile bulunan ağlar arasında geçiş yaparak bütün ağların özelliklerini görebiliyorsunuz.

ZyXEL AG-225H

Ürünün kutu içeriği ise şu şekilde; ZyXEL AG-225H kablosuz ağ bağdaştırıcısı, yazılım CD’si, kullanım kitapçığı (Türkçe dil desteği ayrı bir kitapçık ile sağlanmış bunu artı puan olarak değerlendiriyoruz) ve USB bağlantı kablosu.

4 Yorum

  • Hamdi Kellecioğlu

   Bildiğim kadarıyla bu modelde virüs taraması ve içerik engelleme özelliği yok. ZyXEL 662 HW modelinde bu özellikler var. O da modeme virüs bulaşmasıyla ilgili değil. Modem üzerinden geçen internet paketlerinde herhangi bir virüs var mı yok mu ona bakıyor. Yani sadece modem değil modemin arkasında bulunan bilgisayarlar da korunmuş oluyor.

   Bir de içerik süzme özelliği var. Bu özellikte de istemediğiniz içeriğin süzülmesini sağlıyorsunuz. TTNet’in çocuklar için özel paketine benzer bir şey ama burada bütün ayarları sizin yapmanız gerekiyor.

   Tekrar belirteyim bunlar Zyxel 661 HW modeli için de 662 HW modeli için geçerli olan özellikler.

 1. Ziyaretçi

  Sn.

Bir cevap yazın