ZyXEL’den Tam Donanımlı Kablosuz Ağ Paketi

ZyXEL'den Tam Donanımlı Kablosuz Ağ Paketi

Ülkemizde ADSL altyapısının yaygınlaşması ve kablo derdinden kurtulmak isteyen kullanıcıların her geçen gün artması sonucu kablosuz ağ ürünlerine ilgi de arttı. Yıllar önce yabancı şehirlerde hiçbir alanda kablosuz ağların dışında kalınmadığını duyduğumuzda ağzımızın suyu akıyordu. Milletimizin teknolojiye hızlı uyum sağlayan bir karaktere sahip olması sayesinde artık bizim şehirlerimizde de (en azından büyük olanlarda) neredeyse her yerde kablosuz ağlara bağlanmak mümkün. Oteller, restoranlar veya kafelerin bir kısmı müşterilerine kablosuz internet hizmeti sunmaya başladılar.

Birazdan sayacağım üç senaryodan birisi veya birkaçı büyük ihtimalle sizin de başınıza gelmiştir. Birinci senaryomuzda dizüstü bilgisayarınızla evinizin dışında kablosuz ağ bağlantı noktası aradığınızı düşünün. Okulda veya bir fuarda internet bağlantısı gerektiğinde elinizde dizüstüyle oradan oraya koşturup durmak yerine ZyXEL AG-225H’yi kullanarak bulunduğunuz yerde ne kadar kablosuz ağ var, hangilerine şifresiz bağlanabilirsiniz kolayca öğrenebilirsiniz.

İkinci senaryoda birkaç arkadaş bir araya gelerek yüksek hızlı sınırsız ADSL bağlantısı aldığınızı düşünün ancak evlerinizin arasında uzak bir mesafe var ve standart modemlerin sinyal gücü yeterli gelmiyor. Bu sefer de yardımınıza ZyXEL G-570S yetişiyor. Güçlü sinyal sağlayan anteniyle daha uzun mesafelere bağlantınızı taşıyabiliyorsunuz.

Son senaryomuz ise herkes için tanıdık. ADSL hattınızın ucuna bir modem takarak bağlantıyı paylaştırmak istiyorsunuz. ZyXEL P-661HW-D1 modeli size bu imkanı ve çok daha fazlasınız sunuyor. Şimdi her bir ürünün ayrıntısına bir bakalım.

4 Yorum

  • Hamdi Kellecioğlu

   Bildiğim kadarıyla bu modelde virüs taraması ve içerik engelleme özelliği yok. ZyXEL 662 HW modelinde bu özellikler var. O da modeme virüs bulaşmasıyla ilgili değil. Modem üzerinden geçen internet paketlerinde herhangi bir virüs var mı yok mu ona bakıyor. Yani sadece modem değil modemin arkasında bulunan bilgisayarlar da korunmuş oluyor.

   Bir de içerik süzme özelliği var. Bu özellikte de istemediğiniz içeriğin süzülmesini sağlıyorsunuz. TTNet’in çocuklar için özel paketine benzer bir şey ama burada bütün ayarları sizin yapmanız gerekiyor.

   Tekrar belirteyim bunlar Zyxel 661 HW modeli için de 662 HW modeli için geçerli olan özellikler.

 1. Ziyaretçi

  Sn.

Bir cevap yazın