Zooomer HTC HD2’ye Multi-Touch Yakınlaştırma Özelliği Ekliyor

HTC HD2 iyi bir telefon. Bu aygıtın artıları eksilerini resmen eziyor. Yalnız en büyük eksiği Windows Mobile 6.5 işletim sistemini kullanması ki burada sorumlu HTC değil. WinMo 6.5’nin çoklu-dokunuş desteği yok. O yüzden cep telefonu üreticileri kendi başlarına bazı düzenlemeler yaparak sınırlı düzeyde çoklu-dokunma işlevi sunuyorlar. Ancak bu sınırlandırmalar HD2 için çıkan bir uygulamayla ortadan kalkabilir.

Zooomer htc

Zooomer Windows Mobile yüklü HD2 yüklenen her türlü programla uyumlu bir şekilde çalışıyor, yani multi-touch ekliyor. Zooomer ile iki parmağınızla birden yakınlaştırma yapabiliyorsunuz. Yalnız bir oyun oynarken yakınlaştırma yapmanın bir mantığı yok. Neyse ki Zooomer herhangi bir uygulama için etkinleştirilip, devre dışı bırakılabiliyor.

Bu kullanışlı uygulama sizi tatmin etmediyse, şunu söylemeliyiz: Bu işin geleceği parlak. Windows Mobile için uygulama geliştirebilecek geliştiricilerin sayısı diğerlerinden çok daha fazla. Bugün çift parmakla yakınlaştırma, yarın iPhone’u aratmayacak cinsten çoklu-dokunma işlevlerine dönüşebilir. Üstelik geliştiricilerin şimdilik para talep ettikleri falan da yok. Belki de HD2 benzeri dokunmatik bir telefonu olanların, multi-touch desteği için illaki WinMo 7’yi beklemelerine gerek kalmaz.

Bir cevap yazın