ZeniMax’ten Uzak Doğu Açılımı

Resident Evil’ın yaratıcısı Shinji Mikami, artık ZeniMax çatısı altında.

1999’da The Elder Scrolls serisinin yaratıcısı Bethesda Softworks’un kurucuları Christopher Weaver ve Robert Altman tarafından kurulan ZeniMax Media, geçtiğimiz yıla kadar Fallout markasının haklarını Interplay’den almak dışında kayda değer bir yatırım yapmamıştı. Ne var ki şirket, Haziran 2009’da FPS janrının babası id Software’i EA’in elinden kaparak büyük sükse yapmış; bu yılın Ağustos ayındaysa Arx Fatalis ve Dark Messiah of Might and Magic gibi oyunlardan tanıdığımız Fransız Arkane Studios’u bünyesine katmıştı.

Bugünse, ZeniMax Media’nın Resident Evil serisinin yaratıcısı Shinji Mikami’nin şirketi Tango Gameworks’u satın aldığı duyuruldu.

Yapımcılık ve oyun yönetmenliği kariyerinde Resident Evil serisinin yanısıra Dino Crisis, Devil May Cry, Onimusha ve Steel Batallion gibi klasikler bulunan Mikami-san, geçtiğimiz haftalarda tamamladığı son oyunu Vanquish’in ardından Platinum Games’ten ayrılarak Tango Gameworks’u kurmuştu.

Shinji Mikami’nin, EA için Goichi Suda (No More Heroes) ve Akira Yamaoka (Silent Hill) gibi ünlü isimlerle birlikte Shadows of the Damned projesi üzerinde çalıştığını da hatırlatalım.

Bir cevap yazın