Zaman Kazandıran 11 Teknolojik İpucu

LogMeIn Benzeri Sanal Bir İstemci Yaratın

LogMeIn

Şöyle bir senaryo hayal edin: Evde üzerinde çalıştığınız bir doküman var ve bu dokümanı iş yerine götürmeniz gerekiyor. Fakat evden çıktınız ve dokümanı evde unuttuğunuzu fark ettiniz. Üstelik dokümanı da Google Docs benzeri bir yere yüklemediniz de. Merak etmeyin, LogMeIn benzeri bir sanal istemci ile eve kadar gitmek zorunda değilsiniz. LogMeIn internet üzerinden evdeki bilgisayarınıza bağlanmanıza izin veriyor. Eğer programın ücretsiz sürümünü kurarsanız, evdeki bilgisayarınıza erişip istediğiniz dokümanı kendinize mail olarak atabilirsiniz. Eğer programın PRO sürümünü kurarsanız, istediğiniz dokümanı uzaktaki bilgisayardan yerel bilgisayar sürükleyip bırakma yöntemiyle taşıyabilirsiniz. Bu sayede, eviniz ile iş yeriniz arasındaki mesafeye bağlı olarak saatleriniz kurtarabilirsiniz. Eğer eviniz ile iş yeriniz 5 dakikalık mesafede ise bile, bu yöntemle 10 dakikanızı kurtarabilirsiniz.

5 Yorum

 1. i0z

  Yazı diyorki 

  eğer bir iphoneniz yoksa zamanınızı iyi değerlendiremiyorsunuz ?

   

  asıl iphone bir zaman öğütücü

  hele birde twit işi yokmu tam Türk için.

   

  iphone+twit = öğğğyykk

 2. Valek

  Yazık yaa bu yazı ne böyle I phone dışındakiler doldurma uydurma REKLAM diye bağırıyor ayıptır utanmıyormusunuz böyle bir yazı yazmaya milleti enayi yerine koyuyorsunuz. Yok efendim 2 adet şarjın varsa birini işe birini eve koyacaksın bunun Teknolojik İpucu ile ne alakası var. IQ -20 galiba

  • M. Gökhan Aktaş

   Reklam değil ama olsa ne olacak ki? Bu sitenin reklam yapması yasak mı? Para kazanmasın mı mesela bu site? Aa evet, aç gezin para kazanmayın ama yinede doğru dürüst yazılar felan yazın demi??

   Yazının içeriği şu olsa; “dünyanın en hızlı işlemcisi” ya da “dünyanın en iyi f/p ekran kartı” olsa, o zaman reklam saçma olurdu hakikaten. Ama bunun gibi, hayatınızı kolaylaştırmak üzerine yazılan bir yazıda reklam görseniz ne olacak ki? Bence sırf hata aramak için yazılan yorumlar bunlar.

   Birde enayi yerine konulacak ne var? Yalan mı söylemiş yazar? iPhone’u olanlar bunları yaparak zaman kazanamaz mı? Ya da iPhone’u olmayanlar kendine bunları uygulayamaz mı?

Bir cevap yazın