Yürürken Cep Telefonu İle Mesaj Yazmayın! (Video)

Amerika’da bir alışveriş merkezinde yürürken önüne bakmak yerine cep telefonu ile mesaj yazan genç kız, bir anda kendini havuzun soğuk sularında buldu.

Yürürken cep telefonu ile mesaj yazmaya çalışan insanlar… Kalabalık bir cadde ve meydanda bunlardan yüzlercesine rastlayabilirsiniz. Ama yürürken dikkatli olmak gerekir. Hele Türkiye gibi her an açık bir rögar kapağı, iyi yapılmamış bir kaldırım veya dikkatsiz bir sürücü bulabileceğiniz bir ülkede başınıza her an bir bela gelebilir. Mesaj mı yazmanız gerekiyor? İki dakika olduğunuz yerde bekleyin, işinizi halledin ve tekrar yolunuza devam edin.

Ama ne yazık ki, insanlar böyle şeylere pek dikkat etmiyorlar. Geçtiğimiz günlerde Amerika’da çalışma yapılan bir yerde açık bırakılan bir rögar kapağından aşağı düşen genç bir kızın haberini okuduk. Bu kız, cep telefonu ile mesaj yazarken uyarı işaretlerini bile fark edememişti. 

Yürürken Mesaj Yazan Kız

Benzer bir olay bu sefer Amerika’daki bir alışveriş merkezinde görüldü. Cep telefonu ile mesaj yazan genç kız, yürürken kendini alışveriş merkezinin havuzunda buldu. İki genç kız da olayı hafif sıyrıklarla ucuz atlattılar, ama daha kötüsü de olabilirdi.

 http://www.youtube.com/watch?v=OWtDpGM36J8&feature=player_embedded

3 Yorum

  1. levis

    Resim montaj ama bu tip kazaları sokakda görmek mümkün. Mesaj yazarken önüne bakmayı unutup kırmızıda karşıya geçmek isteyenmi yoksa bir yere takılıp düşenmi ne ararsanız var.
    Çok tehlikeli durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız mesaj yazarken yada telefonla konuşurken yürümeye, araç kullanmaya devam etmeyin.

Bir cevap yazın