Youtube’tan İlginç Açıklama: Gelişmeleri İnceliyoruz

Youtube’un Türkiye temsilcisi ajanstan ilginç bir açıklama geldi.

Hürriyet gazetesinden Selin Kunt’un haberine göre, Youtube Türkiye temsilcisi ajanstan Selin Kunt’a ilginç bir açıklama gönderilmiş. Açıklama şöyle:

Türkiye’de bazı kullanıcıların YouTube’a tekrar erişebildikleri bilgisini aldık. Bu gelişmeleri inceliyoruz.  Türkiye’de kapatmaya neden olan videoların siteden kaldırılması YouTube tarafından değil,  üçüncü bir parti tarafından mevcut ‘otomatik telif hakları şikayet’  uygulamamızı kullanılarak kaldırılmıştır. Bu şikayetin telif hakları politikamıza uygun olup olmadığı ile ilgili araştırmalarımız devam etmektedir.

Youtube’un tekrar erişime açılması sürecinde Youtube’un değil, Türkiye’den Atatürk telif haklarını korumak için izin alan International Licencing Service şirketinin insiyatif aldığını yazmıştık. 

Sanırım, Youtube, telif haklarının gerçekten ihlal edilip edilmediğini araştrmadan konuyla ilgili bir analiz yapmaktan çekiniyor.

Bakalım, bu hamur daha çok su kaldıracak. gibi. Youtube’dan gelecek ayrıntılı bir açıklama bekliyoruz şimdilik.

5 Yorum

  1. goro

    Youtube’un Hürriyet gazetesine gönderdiği mesaj bile çok vurdum duymaz, Atatürk hakkında kim ne derse desin, biz karşı değiliz demiş resmen, bende vatandaş olarak onlara mesaj yazıyorum, BİZ KARŞIYIZ YOUTUBE

Bir cevap yazın