Youtube’dan Kolayca Video İndirme

Youtube ülkemizde hala yasaklı fakat istatistiklere baktığımız zaman Youtube ülkemizde hala en çok ziyaret edilen sitelerden biri. Peki, bu nasıl oluyor? Anlatmaya gerek yok sanırım hepimiz bir şekilde Youtube’a girebiliyoruz.

Peki, Youtube’dan video indirmek ister misiniz? Youtube’dan neden video indirmek isteyeyim ki? Birkaç nedeni var bunun.

-Bazı videolar kullanıcılar tarafından kaldırılabiliyor.

-Bazı insanlar arşiv yapmayı sever.

-Kendi sitenize yüklemek için.

-Youtube artık yüksek çözünürlüklü videoları da destekliyor. Birçok ev kullanıcısının bu bağlantıyı kesintisiz izleyebilecek bağlantısı yok. Birkaçını video listenize koyun ve daha sonra izleyin.

Bunlara birkaç madde daha ekleyebilirsiniz.

İşte size en kolay Youtube video indirme yöntemi.

Yapmanız gereken tek şey: bu sitedeki “Get Youtube Video” linkini  Internet Explorer’da “Favorites Bar” bölümüne eklemek. Mozilla’da bu bölüm “yer imi araç çubuğu” diye geçer.

Şimdi Youtube’a girin ve indirmek istediğiniz videoyu açın. Daha sonra araç çubuğundan “Get Youtube Video” linkine tıklayın, eğer çözünürlük tercihiniz varsa onu da seçin, sağ üstten 720p gibi. Bu kadar! Video inmeye başlamış olmalı. Kafanız mı karıştı? O zaman aşağıdaki rehber videoyu izleyin. Tarayıcı tercihi size kalmış Firefox, Internet Explorer 8 veya Chrome kullanabilirsiniz.

Bu yöntem Youtube ve benzeri video sitelerinde sorunsuz çalışıyor.  Videoları açmak için VLC programını kullanabilirsiniz.

http://vimeo.com/7375080

6 Yorum

 1. ravenholm

  Buan gerek yok ki ”vdownloader” ücretsiz bir program olmasına rağmen hem türkçe desteği sunuyor hemde ücretsiz ayrıca birçok farklı siteden indirme ozelliğine sahip ayrıca isterseniz sadece seslerini indirebiliyor  mp3 olarak zor bulunan eski şarkılar için çok işe yarıyor ayrıca çeşitli videoları birbirlerinede dönüştürebiliyor :))

 2. ravenholm

  diyelim ki birisi bir şarkıyı koymuş resimle birlikte youtube’a senin dediğin eklenti sadece sesini alabiliyor mu ayrıca v downloader indirme gerekmeden pc deki diğer dosyalarıda birbirine çevirebiliyor…

 3. Tahir Meylani

  ravenholm önerdiği program güzel ve çok çözüm sunuyor.

  Ama bazı insanlar programlarla uğraşmak istemiyor ya da bilmiyor onlar için bu tür yöntemler tercih sebebi olabilir.

   

 4. JeanKillah

  Bunlara hiç gerek yok 🙂 Size gereken 2 Program var;

  -Vlc Player (Videoları İzlemek için)

  -Internet Download Manager (Yeni sürümleri)

  Sayesinde hiçbir eklenti olmadan izlediğiniz video’yu beğenirseniz üstündeki Download’a basıp bilgisayarınıza çekebiliyorsunuz.Bugüne kadar yaklış 100-150 tane video cektim (youtube,izlesene,facebook vb.) hiçbirinde vlc ile açamamazlık sorunu yaşamadım 😉

  Tavsiye edeirm.

Bir cevap yazın