Youtube’a Yüklediğiniz Videolar Artık Daha Kaliteli Gözükecek

Youtube, video düzeltme işinde uzmanlaşmış Green Parrot Pictures’ı satın aldığını açıkladı. Youtube’un amacı yeni filtreler ile siteye yüklenen videoları daha kaliteli hale getirmek.

YouTube LogoDünyanın en büyük video paylaşım sitesi Youtube, Dublin merkezli School of Trinity Üniversitesi’nde doçentlik yapan Anil Kokaram’ın kurduğu dijital video teknolojileri üzerine araştırmalar yapan Green Parrot Pictures’ı satın aldığını duyurdu.

Green Parrot Pictures’ın geliştirdiği video teknolojileri X-Men ve Lord of The Rings gibi büyük Hollywood yapımlarında kullanıldı. Youtube, şimdi bu teknolojilerden bazılarını Youtube’a yüklenen videoları iyileştirmek için kullanmak istiyor.

Google Video Yönetmeni Jeremy Doig, “mesela, Libya protestolarında çekilen videolar. Evet, bu videolar oradaki duyguyu verebiliyor ama görüntüler bulanık, titreşimli ve çirkin. Bu videoları iyileştiren bir teknoloji olamaz mı, görüntüyü keskinleştiren, titreşimi azaltan, daha kaliteli, daha stabil videolar?”

Doig, Green Parrot Pictures’ı satın almalarının nedenini böyle açıklıyor. Green Parrot Pictures, Youtube’a yüklenen videoları iyileştirmek için kafa patlatacak. Aslında Green Parrot Pictures, bu konulara yabancı değil. Aşağıdaki videolar Green Parrot’un teknolojileri hakkında size bir fikir verebilir.

http://www.youtube.com/watch?v=WQxki9SvDxc&feature=player_embedded#at=33

http://www.youtube.com/watch?v=WZjNrHsSwc4&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=xLHe8HMhF5A&feature=player_embedded

Bir cevap yazın