YouTube’a Erişemiyor Musunuz? (Güncellendi)

Ünlü video paylaşım sitesi YouTube’a giremiyorsanız hemen pes etmeyin…

YouTube‘a yönelik mantık dışı erişim yasağının etrafından dolanmak için bugüne kadar kullandığınız OpenDNS, GoogleDNS gibi çözümler çalışmaz olduysa, başka sitelerdeki YouTube videolarını görüntüleyemiyorsanız, aşağıdaki DNS sunucularını da denemenizi öneririz.

208.71.159.3
216.52.1.33
204.74.97.104
69.111.95.106

Bu listenin bir benzerini kendiniz de DNS Server List sayfasını ziyaret ederek oluşturabilirsiniz. Sayfa İngilizce olsa da size özel önerilen DNS IP adresleri sayfanın ortasındaki çerçeveli dikdörtgenin içinde kolayca görebilirsiniz. Bizim başımıza gelmese de, ola ki önerilen liste çalışmazsa, sayfanın altındaki uzun listeyi denemek de serbest 🙂

DNS önbelleği sorun yaratabileceğinden Windows için aşağıdaki sırayı izlemenizi öneririz.

 1. Tüm internet tarayıcıları (Internet Explorer, Firefox, Opera, Chrome v.b.) kapatın (önemli).
 2. DNS adreslerini Ağ Bağdaştırıcı ayarlarından değiştirin.
 3. cmd komutuyla bir komut penceresini açın
 4. ipconfig /flushdns komutunu çalıştırın (komutu kopyalayıp yapıştırabilirsiniz). Bu komut DNS önbelleğini silecektir.
 5. Komut penceresini kapatın.
 6. Tarayıcınızı açın ve www.youtube.com adresine girmeyi deneyin.

Windows kullanıcısı olmayanlar kullandıkları işletim sisteminin DNS ayar değişikliği ve DNS önbelleğini temizlemekle ilgili yardım bölümlerine başvurabilirler.

Bu kısa yönergeyi yetersiz buluyorsanız veya anlamadıysanız DNS değişikliği konusunda bir internet araması yapabilir, forumumuzdan destek isteyebilir veya daha bilgili bir arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz.

Bu sayfada önerilen yöntem bir süre sonra çalışmaz olabilir. Bu durumda yeni çözümler önermek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

İyi şanslar…

Not: Telekomünikasyon İdaresi Başkanlığı’nin olası yeni sansür uygulamasına ilişkin haberimize buradan, cumhurbaşkanımız Sn. Abdullah Gül’ün bu yasaklara bakışıyla ilgili haberimize de buradan ulaşabilirsiniz.

YouTube Logo

YouTube'a giremiyorum, yasaklara karşıyım...!

23 Yorum

 1. ardiz

  verilenleri aynen yaptım işe yaramadı. google chrome kullanıyorum. dns ayarlarımı değiştirmiştim. sildim değiştirdim. olmadı tkrar değiştirdim yine olmadı. eski ayarlara geri döndüm. işletim sistemim de win7 bu arada. 

  önceden kullandığım dns:

  208.67.222.222
  208.67.220.220

  • Logar

   Başlat tuşuna bas ve program dosya ara kısmına cmd yaz enterla, açılan komut penceresinde 

   ipconfig /flushdns

   komutunu aynen yaz çalıştır. Sonra browserı kapat aç dene.

 2. BigBrother

  Sayın Üyelerimiz,

  YouTube’a giriş yapmak için olduğu iddia edilen bazı uygulamalar ve ayarlar bilgisayarınızın denetimini 3. şahıslara açmak için kullanılmaktadır. Bizim yazımızda önermediğimiz yöntemleri uygulamak isterseniz sorumluluk sizlere aittir.

  Özel iletişim bilgilerini veren arkadaşların sitemizle ilgileri yoktur. Hiçbir şekilde kritik önem taşıyan parola, kullanıcı ismi gibi bilgilerinizi başkalarıyla paylaşmayınız, ne yaptığınızı bilmiyorsanız tanımadığınız şahısların önerilerini uygulamayınız, gönderdikleri dosyaları içeriğinden emin olmadan açmayınız, çalıştırmayınız.

  Keyifli günler.

 3. Forza

  156.154.70.22

  156.154.71.22     Bu dns adresleri ile google’ın tüm hizmetleri bir sonraki yasağa kadar açılmış olacaktır. (Not : Bilmiyorum neden ama bazı vista sistemlerinde sorun çıkarıyormuş , neyse ki hâlâ xp kullanıyorum.)

  • Logar

   DNS’nin işletim sistemiyle, makinayla, yerle yurtla bir ilgisi yok, onda çalıştı bunda çakıldı falan olmaz. XP de artık geçen yüzyılın işletim sistemi . Yasak IP üzerinden olduğundan ve youtube IP’leri arada bir değiştiğinden, yasaklı IP’ye denk gelirsen giremiyorsun. Tek fark normalde DNS ayarı yapmazsan otomatik TTnet veya superonlineın verdiği DNS kafadan yasak sayfasına yönlendiriyor. Sen başka DNS yazınca en azından Youtube’un gerçek IP’sini alabiliyorsun. Eğer yasaksızsa o an, o IP bağlanıyorsun.

   Ama deidğim gibi o an Youtube’un kullandığı IP yasaklı olana denk gelirse DNS’i naparsan yap erişemezsin. Bu tür mucize önerileri geçerli değil yani. BU DNS de tıkanacaktır bir ara IP yasağı kalkmadığı sürece, ancak Youtube IP’leri sık değştiğinden genelde yarım saat içinde falan düzeliyor. Yani dakika başı DNS değiştirip durmayın.

 4. Onur Batıkaan ŞEN

  HOST DOSYASINI NOT DEFTERİ YARDIMIYYLA ACIN SONRA HERŞEYİ SİLİN SONRA DNSLERİ 208.67.222.222 208.67.220.220 YAPIN VEYA HOST DOSYASINA IP EKLEYIN ACILIR ..)

 5. vidoko

  dns girdikten sonra internet taraıcınızı kapatın tekrar açmadan geçmişi ve disk temizlemesi yapın ondansonra bilgisayarı tekrar başlatın kesinilkle girecekir .. ben 208. 67.222.222 vs kullanıyorum hiçsıkıntı yok:)

Bir cevap yazın