Youtube Instant’ı Geliştirdi ve Anında Google’dan İş Teklifi Aldı

Yaratıcı fikirler her zaman karşılık bulur: Google’un, yeni uygulamaya soktuğu Google Instant hizmetinin bir benzerini Youtube’a uyarlayan Feross Aboukhadijeh’e Google’dan iş teklifi gecikmedi.

YouTube LogoGeçtiğimiz hafta Google, arama sonuçlarını hızlandıran Instant hizmetini uygulamaya sokmuştu. Google, bu hizmetle beraber arama sonuçlarının çok daha hızlı kullanıcılara sunulduğunu söylüyordu.

Stanford Üniversitesinden Feross Aboukhadijeh, Youtube için benzer bir hizmeti bir saatten daha kısa sürede hazırlarım diye düşündü. Ama işler Feross’un umduğu gibi gitmedi ve Feross’un Youtube Instant hizmetini geliştirmesi tam üç saatini aldı. Ortaya çıkan sonuç o kadar mükemmeldi ki, internette Youtube Instant özelliği çığ gibi paylaşıldı (internetin de özelliği bu değil mi?) ve Feross’un Google’dan iş teklifi alması uzun sürmedi.

Feross Aboukhadijeh şimdi Youtube CEO’su ile yapacağı iş görüşmesini ve kendisine iyi bir teklif yapılmasını bekliyor.

Feross’un üç saatte geliştirdiği Youtube Instant internet sitesine buradan ulaşabilir; site hakkındaki fikirlerinizi bizle paylaşabilirsiniz. Açıkcası, ben etkileyici buldum siteyi.

Bir cevap yazın