Youtube İçin Yeni Bir Kapatma Kararı Alındı

Bu hikaye roman olur…

YouTube LogoYoutube’un Türkiye’de yaşadıkları roman olacak kadar çetrefilli bir hal almaya başladı.

Vergi cezaları, Türk kullanıcılarının erişimine kapatılmış ama Global Youtube’da halen duran yakışıksız videolar, Hükümetin yerel Youtube sayfa isteği, siyasetçilerin Youtube hakkındaki çelişkili sözleri…

İşte bu Youtube romanımızdaki son gelişme.

Hayır, bu sefer Youtube Atatürk için hazırlanmış yakışıksız videolar yüzünden değil, x bir siyasetçinin uygunsuz görüntülerini barındıran videolar yüzünden erişime kapatılıyor.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, x siyasetçinin şikayeti üzerine Bilişim Suçları Soruşturma Bürosu’nda görevli Cumhuriyet Savcısı Bülent Yücetürk, Ankara 11. Sulh Ceza Mahkemesi’ne başvurur ve Youtube’un erişime kapatılmasını ister. Mahkeme, talebi haklı görür ve İTB’e bir yazı gönderir.

Karara göre, İTB, Youtube’dan ilgili videoları kaldırmasını isteyecek, aksi halde de Youtube’a erişimi engelleyecek.

X siyasetçi belki mahkeme yerine Youtube’a şikayet de bulunsaydı, şimdiye çoktan sonuç almış olurdu. Ama sanırım Youtube şikayet mekanizmasının varlığından bile habersizler.

Neyse. Evet, bizde bu yasalar oldukça Youtube daha çok kapanır/açılır.

kaynak: AA

10 Yorum

 1. Tamer

  Şimdi Atatürk meselesi ne kızdık tabiki atamız o. Ama birisi böyle ahlaksızlık yapmış neymiş kaldırılsın. Yok kardeşim fuhuş yapan sefasınıda cefasınıda  çeker. Karınla birlikte oldunda onumu çektiler sanki. İyi o zaman doktor da hastası ile birlikte olsun. Hemşire hasta bakıcı ile. Sekreter patronla. Çaycıda temizlikciyle sanane.

 2. Ziyaretçi

  Valla bende hep açık. Kaptılması çok tuhaf geliyor bana. Sonuçta sadece türkiyeye kapatılıyor birileri hakkımızda kötü çirkin videolar yayınlansa haberimiz olmayacak ve cevabını veremeyeceğiz tepkimizi göstermeyeceğiz. Atatürk videoları hakkında tepkimi göstermek istesek gösteremeyeceğiz.

  • goro

   Bu geri kafalı mahluğun Millete gerikafalı deme hakkımı var da bu mesaj duruyor, silsenize şunun mesajını, şikayet tuşu bile koyulmamış, Youtube diyoruz, milleti olmayan mahluğun biri gelmiş, yurt içi siteden Millete hakaret ediyor, THG DÜZELTİN ŞURAYI.

 3. goro

  Youtube’a her şey müstehak, hak sahibi Türkiye olunca görmezden geliyor reziller, başka bir ülke ihtar verse köpek gibi bitaraflarını yalarlar, Allah bunları bildiği gibi yapsın.

 4. Ziyaretçi

  Geçin Youtube’u, yukarda biri “Geri kafalı millet,geri kafalı bir toplum” yazmış, selami! bu sayfalara yazı yazan bu milletten olacak diye bir şartımız yok, her milletten kişi edeb ölçüleri dahilinde yorumunu yazar ama kimse milletimize hakaret etme hakkına sahip değildir, hangi ülkeden yazdın bilmiyorum ama Türkçeyi öğrenmiş olduğun için sana senin seviyenle cevap vermeyeceğim.

  Bilişim suçları asayişi düzenlendikçe senin gibi millete hakaret edip kaçanlar mahkeme karşısına çıkacaklar, bu sitelerden ip numaralarınız ve bağlandığınız telefonlar tespit edilecek, yazdığınız her terbiyesizlik, saldırı, tahrik, hakaretin hesabını mahkeme önlerinde vereceksiniz.

 5. Sabri

  Merhaba;

  Son kelimenizde

  Neyse. Evet, bizde bu yasalar oldukça Youtube daha çok kapanır/açılır.”

  Aktılmak ile birlikte Bu kadar dar görüşlü ve cahil milletvekilleimiz ve bakanlarımız oldukça da daha çoookk değişmeyen ve kült görüşlerin esiri olacağız.

  öncelikle bazı insnaların bilgilenmesi gerekmektedir, Youtubeyi yasaklayan zihniyetteki hakimler bile, malesef youtubenin ne mantığını , nede ne olduğunu bimiyorlar ve ezberi yoldan direkt söz de yasayı uyguluyorlar, konuya az traji komik yaklaşayım hatta, “yanlarında, arklarında, bilgi işlemlerinde, Belkide o şikayet geldiğinde Bilgili birisi olsa konuya yaklaşımları farklı olacak ve belkide önlerindeki ekrandan direkt youtubeye şikayet dilekçesini bizzat yolayacaklardır” belkilerin sonu yok devlet belkilerle ve kişisel zihniyet ile iş yapmaya devam ettikçede bu tip konular sürekli karşımıza altın tabakta sunulmaya devam edecektir.
  Dışarıya çıkacağım acele yazdım fakat “tekil kişilerin 80 milyonu etkileyebilecek zevki davalarının kurbanlarıyız”.

  Son söz: “Umarım, bir gün özgür netin keyfini süreriz.”

Bir cevap yazın