Youtube: Hitler Parodi Videolarını Kaldırıyor

Dünyanın en çok ziyaret edilen video sitesi Youtube’un, kendi fenomenlerini de yaratması çok uzun sürmedi; Boxxy takma adlı kafası kıyak bir genç kızın videoları, Community channel adlı bir grupta Natalie isimli bir genç kızın hazırladığı ilginç videolar, Youtube RickRoll’D şakaları ve tabi ki, Downfall filminde Hitler’in sinir krizi geçirdiği sahnelerin farklı olaylara tepki olarak altyazı ile yeniden kurgulandığı videolar.

Hitler’in sinir krizi geçirdiği sahneler bir çok dilde, bir çok farklı olaya tepki göstermek için tekrar tekrar kurgulandı. Hatta Superonline’ın kota uygulamasına karşı yapılmış bir Hitler videosu bile görmüştük.

Hitler Parodi Videosu

Fakat Downfall filminin isim haklarını elinde bulunduran Constantin Film, Youtube’a bu videoların kaldırılması için başvurmuş ve Youtube’da neredeyse tüm Hitler videolarını kaldırmış. Hala bir kaç Hitler videosu bulabiliyorsunuz ama bu videoların bir çoğu silinmiş.

İlginç olan ise, Youtube’da Hitler videolarının kaldırılmasının hemen ardından Hitler videolarının kaldırılmasına tepki göstermek için bir başka Hitler videosu hazırlanması. Bu video da kaldırılmadan önce aşağıda izleyebilirsiniz.

Sanırım, Constantin Film, Downfall filminin ciddiyetini düşürdüğü için bu videolardan rahatsız oldu, aslında haksız da sayılmazlar ama sanırım siz de benim gibi Hitler parodilerini geri istiyorsunuz. Bazıları oldukça iyiydi çünkü.

(Tabi ki Youtube)

Bir cevap yazın