YouTube Haftaya 1080p Video Hizmeti Vermeye Başlayacak

Finler ve Koreliler için mükemmel bir haber(!).

Haftaya YouTube’a HD video yükleyebileceksiniz. Google, YouTube günlüğünde 1080p hizmetinin haftaya hizmetinizde olacağını müjdeledi.

YouTube şu anda kullanıcıların 720p çözünürlüğüne kadar olan videoları yüklemelerine izin veriyor ve yüklenen bu videoları HQ ile HD olmak üzere iki sınıfa ayırıyor. Google, YouTube’un bu kadar yüksek bir çözünürlüğü nasıl kaldıracağını açıklamadı fakat kullanıcılar 1080p videoları gerçek çözünürlüğüyle izleyebilecekler. Sunucular için gayet büyük bir yük ama Google’ın büyük bir şirket olduğunu biliyoruz. En önemli sorunlar bağlantı hızınız ve işlemci gücünüz olacak gibi görünüyor.

Yeni çözünürlük sayesinde YouTube, Apple’ın şu meşhur film fragmanları sitesine rakip olacak. HD destekli bir kameranız veya HD video çekebilen bir fotoğraf makineniz varsa göze gayet hoş gelen videolar hazırlayıp tüm dünyayla paylaşabileceksiniz.

1 Yorum

  1. Uğur Önder Bozkurt

    Ben aylar önceden 720 üstü HD video izledim ve indirdim. Nasıl oluyor bu? Anlamadım. Çok bilinen bir örnek görmek isterseniz HOME filmi şu an bile sitede HD olarak ve 720’nin üzerinde bir çözünürlükle (sanırım 1140 mı nedir ezberimde değil) izlenebiliyor.

Bir cevap yazın