Yeni Tomb Raider Oyunundan Taze Görseller

Yeni Lara’ya merhaba deyin!

Geçen yıl GDC’nin (Oyun Geliştiricileri Konferansı) en büyük sürprizlerinden biri Square Enix’in Tomb Raider markasını ikiye ayıracağını duyurması olmuştu. Buna göre alıştığımız seri “Tomb Raider” adıyla devam edecekken geliştirici Crystal Dynamics, “Lara Croft” adı altında nispeten daha “hafif” oynanış mekaniklerine sahip ve düşük bütçeli yeni bir indirilebilir oyun serisi yaratacaktı. Evet, eçtiğimiz aylarda XBLA, PSN ve Steam gibi dijital oyun dağıtım platformlarının kataloglarını süsleyen Lara Croft and the Guardian of Light, Square Enix’in bu yeni planının ilk parçasıydı. GDC 2011’e gün saydığımız şu günlerde planın merakla beklenen yeni parçasından yepyeni görseller gelmeye başladı.

Evet, seri için yeni bir soluk ve taze bir başlangıç anlamı taşıyan (yani bir reboot) ve bir terslik olmazsa bu yılın son çeyreğinde rafları süslemesi beklenen yeni Tomb Raider oyunundan bahsediyorum.

Yeni Tomb Raider oyunu bizleri Lara Croft’un 20’li yaşlarının başına; üniversiteden mezun olduğu yıllara götürecek ve Japon adalarında gizemli ve heyecan dolu bir maceraya atılacağız. Serinin her ne kadar iyi bir oyun olsa da ticari açıdan çok büyük bir başarısızlıkla sonuçlanmış son oyunu Tomb Raider: Underworld’un motorunu kullanacak (ki Deus Ex: Human Revolution da aynı oyun motorundan faydalanıyor) bu yeni oyun için geliştirici Crystal Dynamics’ten Derek Gallagher “seriye dair bildiğiniz her şeyi unutun” diyor.

Yeni Tomb Raider serüveni gerçekten bildiğimiz her şeyi unutturur mu? Buna şimdilik bir cevap vermek zor. Ancak yeni görseller hiç de fena durmuyor.

1 Yorum

Bir cevap yazın