Yeni Tomb Raider Oyunu Wii U’ya Gelmiyor

Peki ama neden? Açıklama Crystal Dynamics topluluk yöneticisi Meagan Marie’den geldi.

Bizleri Lara Croft’un 20’li yaşlarının başına; üniversiteden mezun olduğu yıllara götürecek ve Japon adalarında gizemli ve heyecan dolu bir maceraya atılacağımız yeni Tomb Raider oyunu bu yılın sonlarına doğru raflarda olacak. Tıpkı Nintendo’nun yeni ve güçlü oyun konsolu Wii U gibi. Ancak görünüşe bakılırsa geliştirici Crystal Dynamics’in bu yeni Tomb Raider oyununu Wii U’ya getirme gibi bir planları yok.

Peki neden? Crystal Dynamics topluluk yöneticisi Meagan Marie, Eidos resmi forumlarında alınan bu kararın nedenini açıklamış:

Oyunu geliştirmeye başladığımızda bu oyunu belli bir platform için geliştirme konusunda bilinçli bir karar almıştık. Oyunu geliştirmeye Wii U duyurulmadan çok önce başladığımız için oyunu bu platform için direk port etmenin doğru olmayacağını düşünüyoruz. Eğer oyunu Wii U için de geliştirmeye başlamış olsaydık, onu farklı bir şekilde farklı bir işlevsellikte geliştirmiş olurduk.

Evet, anlayacağınız üzere bu yeni Tomb Raider oyununun Wii U’ya gelme olasılığı pek yok. Ancak ilerleyen süreçte Lara Croft, Wii U’yu farklı bir oyunla da ziyaret edebilir pekala. Bekleyip göreceğiz.

Bir cevap yazın