Yeni Steam Guard Güvenlik Sistemi İle Steam Hesaplarınız Daha Güvenli

Intel’in ikinci nesil Core işlemcilerinde bulunan kimlik koruma teknolojisi (Identity Protection Technology) ya da İngilizce kısaltması ile IPT ile Steam hesabınızın güvenliği attırılıyor.

Steam logoValve, Steam hesaplarının güvenliğini attırmak için Intel’in ikinci nesil Core işlemcilerinde bulunan donanım tabanlı kimlik koruma teknolojisini (IPT) kullanan yeni bir güvenlik sistemini duyurdu.

Intel’in IPT teknolojisi ile Sandy Bridge işlemciler her 30 saniyede yenilenen altı haneli bir şifre üretiyorlar. Böylelikle Steam hesabınız ile Sandy Bridge işlemci kullanan PC’nizi ilişkilendirebiliyor ve farklı bir PC ile Steam hesabınıza girişi engelleyebiliyorsunuz.

Valve’den Doug Lombardi “eğer bir müşteri dijital müzik, film veya bir oyun satın alıyorsa, bunların fiziksel medyadan daha iyi korunduğunu bilmek ister” diyor ve bu özelliğin geniş olarak kullanılmasını beklediklerini söylüyor.

Steam Guard olarak adlandırılan bu yeni güvenlik sistemi, Steamworks altyapısına dahil edildi ve üçüncü parti geliştiricilerin kullanımı için hazır.

2 Yorum

  1. Sabertooth

    Valve böylelikle sadece bizi değil kendini de koruyor olacak. Eğer sandy bridge bir cpu ile steam hesabını ilişkilendirirsek, anladığım kadarı ile artık amerika üzerinden hesaba giriş yapıp ucuza oyun alıp daha sonra (en az 24 saat geçmesi kaydı ile) herhangi bir bölgeden oyunu oynayabilme çakallığınıda engellemiş olucaklar.

    böylede şeytana yol gösterir gibi oldu ama neyse.

  2. lazboy

    dünya krize giriyor bence Warhammer 40000: Dawn of War II – Retribution gibi oyunlarin sistemini düşürsün steam daha cok oyun satar orjnal oyun almaktan korkuyor insanlar

Bir cevap yazın