Yeni Oddworld Oyunları Geliyor!

Oddworld oyunlarına 12 yaşından beri tapan ama Stranger’s Wrath ile Munch’s Oddysee’yi asla oynamamış biri olarak yıllardır bugünü bekliyordum diyebilirim. Her ne kadar Oddworld Inhabitants geçtiğimiz aylarda verdiği demeçte yeni bir oyun üzerinde çalışmadıklarını ısrarla belirtseler de bu başka bir yapımcının bir Oddworld üzerinde çalışmadığı anlamına gelmiyordu elbette.

Kulağımıza gelenlere göre Gravity Crash isimli oyundan tanıdığımız yapımcı Just Add Water yeni bir Oddworld oyunu üzerinde çalışıyor. Ancak merak etmeyin, yapımcı tek başına çalışmıyor, Oddworld Inhabitants ile işbirliği içerisindeler. Hatta ortak yaptıkları işler ayrı platformlarda bir kaç farklı proje – belki de birden fazla Oddworld oyunu geliyor, kimbilir? Haberin en güzel yanı ise serinin yaratıcısı Lorne Lanning de oyunun yapımında yer alıyor, belki de eski tarz, 2D bir Oddworld oyunu oynayacağız, kimbilir?

Oddworld geri dönüyor anladığınız kadarıyla, hem de her şeyiyle. Ancak üstteki cümlede de dediğim gibi umarım iki boyutlu bir Oddworld çıkar karşımıza… Uzun zamandır bir oyun haberine bu kadar sevinmemiş, heyecanlanmamıştım.

Bir cevap yazın