Yeni Neverwinter Nights Oyunu Yolda Olabilir

Atari, bazı site isimleri satın aldı…

Neverwinter Nights, birçok RPG oyuncusunun kalbinde en az Baldur’s Gate veya Planescape: Torment kadar önemli bir yere sahip ve hiç şüphe yok ki, geleneksel RPG türünün yok olmaya başladığı bir dönemde, yeni bir oyunla RPG fanlarını en çok sevindirecek isimlerden biri. Neverwinter Nights için yapılacak video oyunlarının isim hakkını elinde tutan Atari’den (asıl isim hakları Wizards of the Coast’ta bildiğiniz gibi) gelen haberlere bakacak olursak yeni bir Neverwinter Nights oyunu çok yakında duyurulabilir.

Peki bunu nerden çıkardık?

Öncelikle Atari’nin uzun zamandır yeni bir D&D oyunu yapmak istediği biliniyor. Hatta kendileri geçtiğimiz hafta düzenlenen GenCon 2010’da da ellerinde bir D&D projesi olduğunu açıklamıştı sessiz sedasız. Bugün gelen haberlere bakılırsa, Atari biraz daha ileri gidip birkaç site domain’i satın almış bile.

http://whois.domaintools.com/visitneverwinter.com
http://whois.domaintools.com/neverwinter-game.com
http://whois.domaintools.com/neverwintergame.com
http://whois.domaintools.com/play-neverwinter.com
http://whois.domaintools.com/playneverwinter.com
http://whois.domaintools.com/save-neverwinter.com
http://whois.domaintools.com/saveneverwinter.com

Eh, bu isimlere bakarak yakın bir zamanda yeni bir Neverwinter Nights duyurusu bekleyebiliriz sanırım. Bakarsınız uzun süredir bir söylenti olarak ortalarda dolaşan MMO projesi de gerçek olur. Şimdilik Atari’den gelecek yeni haberleri beklemekten başka çaremiz yok.

1 Yorum

  1. Theodrien

    Eğer haber doğruluk kazanır da, oyunun resmî haberi çıkarsa çok sevinirim. NWN gerçekten çok harika bir oyundu. Hikayesiyle saatlerce başından kalkamamıştım. Aynı şey ikinci oyun için de geçerli tabi.

Bir cevap yazın