Yeni Nesil Unreal Oyun Motoru DirectX 11 İle Güçlenecek

Epic Games, yenilenmiş Unreal 3 oyun motorunun görsel kalitesi hakkında bize fikir verebilecek bilgileri ortaya çıkardı.

Oyun Geliştiricileri Konferası’nda Epic Games, Unreal 3’ün geliştirilmiş versiyonunu ortaya çıkardı ve yeni nesil oyunların görsel kalitesi hakkında fikir sunan görselleri paylaştı.

Epic Games, geleceğin Unreal motoru DirectX 11’in sunduğu bazı görsel avantajlardan yararlanırken, gelişmiş fizik hesaplamaları için Nvida Physx ve APEX fizik teknolojilerinden yararlanacak.

Unreal 3 Yeni Motor Resim 12

Yeni nesil Unreal motorunda bulunacak bazı görsel teknolojiler şöyle: dinamik Tessellation, gerçek zamanlı yansımalar, gelişmiş ve daha performanslı Anti-Aliasing ve Depth-of-Field…

Unreal 3 motoruna eklenen yenilikler ile geliştiriciler, artık oyun geliştirmek için daha gelişmiş araçlara ulaşabilecekler.

Konsoldan PC’e port edilen oyunların önemli bir bölümünün Unreal oyun motoru ile geliştirildiğini düşünürsek, yakın bir zaman içinde daha fazla DirectX 11 destekli oyunu piyasada görebiliriz sanırım.

Epic Games’in geleceğin oyunlarına yönelik ipucu veren görsellerini ise galerimizde bulabilirsiniz.

5 Yorum

 1. mamad

  Bunun anlamı dx11 yeni dx9 olacak. Yani dx9 kadar yaygın ve uzun bir müddet kullanılacak ve hatta yeni nesil konsollar için de geçerli olan api olacak. Ne de olsa Unreal Engine (ben pek beğenmesem de) piyasadaki en yaygın şekilde kullanılan oyun motoru. Gelecekte de büyük bir değişiklik beklenmiyor sanırım.

 2. lazboy

  son zamanlarda Bulletstrom gibi oyunlar i yapan firmalar Red alert serisini batırdıklari gibi Unreal motorunuda Bulletstrom la rezil rüsvay ettiler tebrik ediyorum:D vardir bir kac keriz orjinal alan:D

  • Ziyaretçi

   bence en çok kullanılan oyun motoru unreal olsada cry engine daha kalitelidir bana göre piyasaya daha yeni yeni girmesine rağmen oyun motoru çok daha hızlı gelişmekte.

Bir cevap yazın