Yeni Nesil RD890 Yongasetli Gigabyte Marka Anakart Poz Verdi

Siz zannediyor musunuz ki MSI, yeni AMD RD890 yongasetli anakartlar tasarlayan tek anakart üreticisi? SemiAccurate AMD’nin yeni nesil yongasetini temel alan Gigabyte marka anakartını fotoğraflamış. Yalnız gelen bilgilerden anladığımız kadarıyla bu anakart orta düzey sistemlere hitap edecek.

Gigabyte GA-890GPA-UD3H’in iki PCIe x16 yuvası ve dolayısıyla CrossFire desteği var. Anakart gelişmiş bağlantı özellikleriyle dikkat çekiyor: Altı SATA III ve bir çift USB 3.0 bağlantısı. Ayrıca USB’den şarj olan aygıtlar için Gigabyte USB 3.0’ın verdiği akımı arttırmış.

Gigabyte GA-890GPA-UD3H Prototip

Gigabyte GA-890GPA-UD3H Prototip

Bunun dışında bir çift eski SATA II ve arka panelde bir de FireWire çıkışı bulunmakta. Arka panelde yer alan diğer bağlantılar arasında DVI, HDMI ve VGA ekran çıkışları da var ki 890G yongasetinin DirectX 10.1 destekli güçlü grafik çekirdeğinden faydalanmanız için konulmuşlar. SemiAccurate anakartın üzerindeki Realtek ALC892R ses yongasının sadece HD değil, Blu-ray destekli olduğuna dikkat çekiyor.

GA-890GPA-UD3H Arka panel

GA-890GPA-UD3H Arka panel

RD890 AMD’nin Leo kod adlı altyapısının bir parçası olarak 2010’un ilk yarısında piyasaya girecek ve altı çekirdekli Thuban işlemcilerini destekleyecek.

Bir cevap yazın