Yeni Nesil Call of Duty Oyunu Yolda

Infinity Ward, yeni nesil Call of Duty için iş ilanı verdi.

Geçtiğimiz gün ortaya atılan söylentiler doğru çıktı ve Infinity Ward, bir sonraki Call of Duty oyunlarının “yeni nesil” teknolojiyle geliştirileceğini bugün verdiği bir iş ilanıyla doğruladı.

Ancak doğrusunu söylemek gerekirse bunun çok büyük bir sürpriz olduğu da söylenemez. Zira Activision’ın aynı teknolojiyle artık daha fazla Call of Duty oyunu pompalayamayacağı, Modern Warfare 3’ün sonrasında iyiden iyiye ayyuka çıkmıştı. Yine de Treyarch’ın geliştirmekte olduğu ve bu yıl Kasım ayında çıkması beklenen “Iron Wolf” kod adlı yeni Call of Duty oyunu mevcut arkaik teknolojiyi kullanacak.

Infinity Ward verdiği iş ilanında pozisyon, duruş, zamanlama ve ağırlık gibi karakter hareketlerinin hemen her şeyinden sorumlu olacak animasyon ekibinde görev alacak tecrübeli bir animatör aradığını açıklıyor. İlanın asıl dikkat çekici yanı ise, aranan adayın “yeni nesil” teknolojilerle çalışmaya ilgi duyacak biri olması. Yani bu, Activision’ın çoktan müzelik olmuş teknolojiyi terketmeye hazırlandığı anlamına geliyor.

Söylenenler doğruysa Infinity Ward’a bu projede de tıpkı Modern Warfare 3’te olduğu gibi Sledgehammer Games yardım edecek ve oyun artık geleneksel hale geldiği üzere 2013’ün Kasım ayında raflarda olacak. Bu da ister istemez yeni bir soruyu gündeme getiriyor: Bu yeni Call of Duty oyunu, “yeni nesil” bir teknoloji kullanacaksa acaba yeni nesil konsol donanımları da bu tarihe yetişecek mi? Ya da bir başka deyişle; 10. Call of Duty oyunu, yeni nesil konsolların çıkış oyunlarından biri mi olacak?

Açıkçası şimdilik bu konuda bir şeyler söylemek için biraz erken. Ancak Activision’ın özellikle Microsoft ile çok yakın bir ilişki içinde olduğunu düşünürsek, ellerinde yeni Xbox’a ilişkin bir takım somut bilgiler ve hatta materyaller bile olabilir. Zira Activision’ın bunca yılın ardından hala mevcut donanımlara yatırım yapacağını düşünmek dahi istemiyorum… Neyse, sanırım bu konuda daha net konuşabilmek için bir süre daha beklememiz gerekiyor.

1 Yorum

Bir cevap yazın