Yeni Mortal Kombat Filmi Mi Geliyor?

Son dönemde büyük ses getiren web dizisi Mortal Kombat: Legacy film olabilir. Tabii önce aşması gereken bazı engeller var…

MidWay’in kepenkleri indirip Warner Bros tarafından satın alınmasının ardından eminim hemen herkes okkalı bir Mortal Kombat filmi beklemeye başlamıştı. Aslına bakarsanız Warner Bros’un da bu konuda ciddi planları vardı. Lakin Warner Bros’un üçüncü Mortal Kombat filmi üzerinde çalıştığını, hatta senaryo yazma aşamasına geçildiğini duyurmasının ardından pek de sürpriz olmayan ufak bir detay ortaya çıkmıştı: İlk iki filmin yapımcısı Threshold Entertainment’ın Midway ile imzaladığı film hakları anlaşması gibi… Threshold Entertainment’ın CEO’su Lawrence Kasanoff, Midway tümüyle Warner Bros tarafından satın alındığı için bu anlaşmanın yeni tarafı olarak Warner Bros’u görüyordu haliyle. Geçtiğimiz yıl Şubat ayında açtıkları davanın ardından da Warner Bros bu film projesini rafa kaldırmak zorunda kalmıştı.

Ancak görünüşe bakılırsa Warner Bros’un yeni bir Mortal Kombat filmi yapma arzusunun dinmeye niyeti yok. Zira Warner Bros’un film şirketlerinden biri olan New Line Cinema, son dönemde büyük ilgi toplayan web dizisi Mortal Kombat: Legacy’den yola çıkarak yepyeni ve çok daha gerçekçi bir Mortal Kombat filmini beyazperdeye taşımak için kollar sıvamış durumda. Üstelik proje için Mortal Kombat: Legacy’nin yönetmeni Kevin Tancharoen de işe alınmış durumda.

Los Angeles Times‘a konuşan Warner Home Entertainment başkanı Kevin Tsujihara’ya göre filmin maliyetinin 100 milyon $’ın oldukça altında kalması bekleniyor. Hatta filmin NetherRealm tarafından geliştirilen yeni Mortal Kombat oyunuyla birlikte 2013 yılında gösterime girmesi öngörülüyor.

Fakat aşılması gereken sorun hala yerli yerinde duruyor. Warner Bros ve New Line Cinema’nın projede yol alabilmesi için Lawrence Kasanoff ile olan davayı kazanması gerek.

7 Yorum

 1. aytacesmebasi

  Bu haber yeni değilki yeni mortal kombat oyunu çıkmadan çok çok önce yani neredeyse bir yıl önce şuanda Mortal Kombat: Legacy olarak anılan web dizi filmi Mortal Kombat: Rebirth adı ile kısa bir trailer olarak yapımcı tarafından hazırlanmış ve ilgili şirketlere satılmaya çalışmıştır sonrasında Warner Bros davası falan derken film ortadan kaybolmuştu ki sonradan web dizi yapıp yedirdiler herkese bence filmi de çıkmaz

  http://www.imdb.com/title/tt1672087/

  http://shiftdelete.net/mortal-kombat-sinemaya-donuyor-21278.html

 2. Uğur Yurtsever

  O haberi biz de yapmıştık, hatta yaşanan davayı ve projenin rafa kaldırılışını da. Lakin bu haber ve bu proje tamamen yeni. Bahsettiğin kaynaklar henüz keşfedememiş olabilir, birebir çeviri yaptıkları sitelerde henüz yer almamıştır muhtemelen.

 3. Sabertooth

  Eğer son çıkan MK yı göz önünde bulundururlarsa bayan karakterleri canlandıracak o kadar büyük göğüslü oyuncuları bulmaları biraz zor olacak gibime geliyor :p

Bir cevap yazın