Yeni Mortal Kombat Filmi Mahkemelik

Oyunlardan beyazperdeye aktarılan yapımlara ne kadar güveniyorsunuz? Bu soruyu bir de şöyle sormamız mümkün: Bugüne kadar sinemada başarılı bir oyun adaptaasyonu izleme şansını yakalayabildik mi?

Herkesin bu soruya kendince vereceği bir yanıt var. Hatta Uwe Boll’un filmlerini bile beğenenler çıkabilir aramızdan.

Meşhur atari salonu fenomeni Mortal Kombat serisinin yapımcısı MidWay’in kepenkleri indirip Warner Bros tarafından satın alınmasının ardından yeni bir Mortal Kombat oyunu değil ama yeni bir Mortal Kombat filmi beklemeye başlamıştık. Çok da beklemedik açıkçası ve Warne Bros üçüncü Mortal Kombat filmi üzerinde çalıştığını duyurdu. Yalnız ortada “ufak” bir sorun vardı. Daha önceki iki Mortal Kombat filmi için Midway ile birlikte çalışmış Threshold Entertainment, 2006 yılında MidWay’le (şirket batmadan önce) üçüncü bir filmin senaryo ve ön yapım aşamalarını kapsayan bir anlaşma imzalamıştı.

Warner Bros’un yeni Mortal Kombat filmi için senarist aramaya başlaması, Threshold Entertainment’ı harekete geçirdi ve şirket hakkını aramak adına geçtiğimiz günlerde mahkemeye başvurdu. Gerekçeleri ise, bir firmanın iflas ettikten sonra satın alınması, önceki yükümülüklerini ortadan kaldırmıyor oluşu.

Yeni bir Mortal Kombat filmi bizi çok da heyecanlandırmıyor açıkçası. Özellikle de önceki iki başarısız yapımı düşününce. Keşke Warner Bros, Street Fighter IV gibi bizi eski güzel günlere götürecek bir oyun üzerinde çalışsaydı. Hem bu mahkeme süreci yaşanmazdı, hem de muhtemelen daha çok para kazanırlardı. Neyse, bakalım bu mahkeme sürecinde ne olacak. Şuan kesin olan tek şey, Warner Bros’un film projesini bir süre askıya aldığı.

1 Yorum

Bir cevap yazın