Yeni Modern Warfare 2 Reklamı Biraz “Yaramaz”

Tamam, aramızda kimse Activision hayranı falan değil. Kendi adıma onları korumaya çalıştığım falan da yok.  Ne var ki Modern Warfare 2 indirilebilir içeriği için yapılan ve geçtiğimiz haftalarda sizlerle paylaştığımız reklam filmiyle Activison’ı suçlamak adına karton aslanlık yapan görüşlere de katıldığımı söyleyemem. Hatta şirketin politikalarını ve Activision’la ilgili bitmeyen önyargılarımızı bir kenara bırakıp reklam filmini gerek tarz ve gerekse vermek istediği mesaj bağlamında değerlendirdiğimiz zaman, bugüne kadar bir oyun için yapılmış en iyi reklamlardan biri olarak göstermek dahi mümkün.

Geçtiğimiz hafta Activision’ın bu tartışmalı Modern Warfare 2 reklamına bir kardeş daha geldi. Everyone’s Doing It (Herkes O İşi Yapıyor) başlıklı bu reklam, en az bir önceki kadar eğlenceli ve en az bir önceki kadar akıllıca kurgulanmış. Ancak aynı zamanda bugüne kadar gördüğümüz “en yaramaz” reklamlardan biri. Zaten Amerikan TV kanalları da reklamın sakıncalı kısımlarını keserek yayınlamayı uygun bulmuşlar. Tabi geriye ne kaldığını asla bilemeyeceğiz. Zira videonun kesilmemiş hali internete sızmış bile.

İyi seyirler…

http://www.youtube.com/watch?v=QJAbCuwcWxo

Son bir not: İngilizce bilmeyen okuyucularımız için videonun ufak bir çevirisini de sunalım istedik.

“Herkes o işi yapıyor. Erkekler kızlarla yapıyor… ve kızlar da diğer kızlarla. Bazıları bir araya gelip grup olarak yapıyor. Bazıları da online olarak tamamen yabancı insanlarla. Bazıları yaparken derinden yapmayı seviyor. Bazıları o işi yaparken korkup ortalık yerde çıkarıyolar. Bazen bu, bazı insanlar için bir ilk oluyor ve fazla uzun sürmüyor haliyle. Bazen de çok uzun süre yaptıklarında ellerine kramp giriyor. Bazı insanlar başkaları yaparken izlemeyi seviyor. Bazıları çok iyi nişan alıyor diğerleri de etrafa saçıp duruyorlar. Bazıları da hardcore modda yapmayı seviyor. Bazılarıysa yaparken yaşlı insanlar gibi bıdır bıdır konuşmayı seviyor. Bazı ….ları bütün komşuları uyandıracak kadar gürültülü yapıyorlar. Bazen köpeğim de ben yaparken izlemeyi seviyor. Bazıları da domination moduna giriyor ve bu gerçekten çok manyak bir şey. Duyduğuma göre 20 milyondan fazla kişi şu an o işi yapıyormuş. Yani o işi herkesin yaptığını söylemekte bir sakınca görmüyorum…”

11 Yorum

Bir cevap yazın