Yeni Metro 2033 İçeriği “Şaşırtacak”

Metro 2033, son yıllarda oyun dünyasını en çok bölen oyunlardan biri oldu sanırım. Çok beğenip yere göğe sığdıramayan da oldu, beğenmeyip yerin dibine sokan da. Hatta Destructoid gibi önemli bir sitenin, “oyun bozuk” diyerek incelemeyi reddettiğini bile gördük. Biz de oyunla ilgili deneyimlerimizi, derinlemesine hazırladığımız incelememizde masaya yatırmıştık sizler için.

Metro 2033, çok büyük eleştiriler alsa da kötü bir oyun değildi, yalnızca eksik ve tamamlanmamış bir oyundu. Enteresan mesajlar içeren hikayesi güçlü bir biçimde sunulamamış ve büyük bir kısmı ruhsuz karakterler arasında boğulup gitmişti. Kötü oyun mekanikleri ve müthiş ışıklandırma efektleri dışında 10 yıllık görsel kalitesiyle Metro 2033, vasatın üstüne çıkamadı ne yazık ki. Neyse ki post apokaliptik oyunların hayranlarının da yardımıyla, Metro 2033 iyi bir satış grafiği yakalamayı başardı. Haliyle geliştirici 4A Games ve yayıncı THQ da daha önceden hazırladıkları DLC planını devreye soktu.

Bu yeni içerikle ilgili ilk bilgiler, Mart ayında oyunun Facebook sayfasından oyunseverlerle paylaşılmış ve DLC’nin tek kişilik hikaye odaklı bir içeriğe sahip olmayacağı vurgulanmıştı.

Bugünse Twitter’dan bu yeni Metro 2033 içeriğiyle ilgili bir açıklama geldi. IncGamers‘ın haberine göre yapımcı arkadaşların yaptığı açıklama şu şekilde:

“Haftasonu boyunca DLC’yi test ettik… ve bu muhtemelen beklediğiniz tarzda bir şey olmayacak. Fakat gerçek Metro 2033 fanlarının bu içeriğe bayılacaklarını düşünüyoruz.”

Kısacası bu açıklamadan, DLC’nin çok yakında yayınlanacağını anlıyoruz, ancak içerikle ilgili gizem hala devam ediyor. Benim asıl merak ettiğimse, THQ’nun bu içeriği hangi “internette sosyalleşme” platformundan yayınlayacağı. Facebook ve Twitter’ı elediğimize göre akıllara hemen MySpace geliyor. Yine de bir değişiklik yapıp Steam’den falan da yayınlayabilirler. Bekleyip göreceğiz.

Bir cevap yazın