Yeni Live Messenger’ın Özellikleri (Video)

Microsoft CEO’su Steve Ballmer, Sao Paulo Üniversitesinde yeni Windows Live Messenger’ı duyurdu. Yeni Live Messenger, yeni özellikleri,  Facebook, Myspace gibi sosyalleşme sitelerine verdiği destek ile öne çıkıyor.

Microsoft, yeni Live Messenger ile popüler sosyallaşme sitelerine tam destek veriyor. Facebook’da paylaştığınız resimleri arkadaşınıza göstermek için yapmanız için tekrar link atmanız gerekmiyor. Facebook hesabınızdaki resimleri direk yeni MSN üstünden arkadaşınıza gönderebiliyorsunuz. Aynı şekilde, Facebook ve diğer sosyalleşme sitelerindeki güncellemeleri tek bir MSN sayfasından takip edebileceksiniz.

Yeni Live Messenger’ın diğer bir özelliği ise, HD kalitesinde görüntülü iletişime olanak sağlaması. Ayrıca, arkadaşınız çevrımdışı ise, web kameranız ile “hey dostum nerelerdesin” deyip çevrımdışı mesaj olarak yollayabiliyorsunuz. Arkadaşınız MSN’i açtığında videoyu karşısında buluyor.

Yeni MSN

Son olarak, Microsoft, yeni Live Messenger ile akıllı cep telefonlarına daha çok destek istiyor. Fakat tam ayrıntılarını henüz bilmiyoruz.

Henüz beta aşamasına gelmeyen Live Messenger’ın birkaç ay içinde bizlerle buluşması muhtemel.

Aşağıda Microsoft’un yeni Live Messenger’ın tanıtımı için hazırladığı videoyu bulabilirsiniz. Diğer ayrıntılar ve Microsoft’un hazırladığı bir başka video için ise sizi buraya alalım.

Hmmm Facebook+MSN Türk internet kullanıcıları için çift kaşarlı tost gibi… Ne de olsa bu ikiliyi kullanmaya bayılıyoruz değil mi?

 

Bir cevap yazın