Yeni James Bond Oyunu Blood Stone Resmen Duyuruldu (Video)

James Bond yoluna video oyunları olarak devam edecek gibi.. Niye mi? Cevabı haberimizde.

James Bond, tartışmasız Hollywood’un yarattığı en önemli ve en değerli karakterlerden biridir. Her ne kadar Casino Royale hariç son James Bond filmleri birer hayalkırıklığından öte gidemese de James Bond, her zaman Hollywood’un tıkır tıkır işleyen para basma makinlerinden biri olmuştur.

James Bond’un video oyunları ise tıpkı Hollywood versiyonları gibi  kalite olarak dalgalı bir seyir izledi. Mesela Golden Eye ile zirve yapan James Bond, Quantom of Solace ile vasat bir seyir çizdi.

Tüm bu dalgalı seyire rağmen oyun Hollywood gibi video oyun endüstrisi de James Bond çevirilerinden vazgeçemiyor. Evet Activision, Blur ve Project Gotham  Racing oyunlarının arkasında bulunan Bizarre Creations’ın geliştirdiği yeni James Bond oyunu Blood Stone’u duyurdu.

Activision’ın duyursuna göre James Bond Blood Stone, bu yılın son çeyreğinde PC, Xbox 360 ve Playstation 3 için piyasaya sürülecek. Ayrıca oyunun Nintendo DS sürümü de başka bir oyun firması üstlenmiş durumda.

James Bond Blood Stone

James Bond Blood Stone

James Bond Blood Stone bizlere heyecanlı yakın dövüş sahneleri, bol aksiyon ve zevkli TPS dinamikleri vaat ediyor. Oyun için yayınlanan video da Activision’ın bu iddialarında çok da boş olmadığını kanıtlar nitelikte.

James Bond ile vereceğimiz son ayrıntı ise, James Bond hayranlarını biraz üzebilir. Hollywood’dan gelen dedikodulara göre, James Bond filmlerinin isim hakkını elinde bulunduran MGM, maddi sıkıntılar yaşıyor ve çekimleri sürekli ertelenen James Bond’un yeni filmi “Bond 23″ün akıbeti hala bir muaama.

Gerçi James Bond gibi önemli bir markanın Hollywood tarafından kaderine terk edileceğini hiç sanmıyorum, olmadı Bobby Kotick ucuza kapatır isim haklarını :).

James Bond Blood Stone resim galerimize buradan ulaşabilirsiniz. Oyun için yayınlanan ilk video ise aşağıda.

Bir cevap yazın