Yeni Güç Kaynakları: Kalite, Fiyat ve Verimlilik Bölüm 1

Cooler Master Silent Pro 500 Watt

Cooler Master’in Silent Pro serisi üç tane güç kaynağı var ve güç değerleri 500 W ile 700 W arasında değişiyor. Bu deneyimizde 500 W model yer aldı.

Cooler Master Silent Pro 500 Watt

Cooler Master Silent Pro 500 Watt

Silent Pro’nun modüler kablolarının yapısı deneye katılan diğer güç kaynaklarından farklı: Fotoğrafta da görebileceğiniz gibi bağlantı kablolarının damarları yan yana dizilmiş ve kablo yassı bir görünüme kavuşmuş. Diğer güç kaynaklarının kabloları yuvarlak bir yapıya sahip. Sonuçta Silent Pro’nun kabloları hedeflenen besleme bağlantısına doğru daha rahat yönlendirilebiliyor. Zaten bu tasarımın da en büyük avantajı bu.

Kabloların yassı ve kalın görünümü bazılarınızın hoşlarına gitmeyebilir fakat çok esnek olduklarını ve fazla savaş yapmadan istediğiniz şekli alabildiklerini söyleyelim. Bu tasarımın avantajını, sabit diskin SATA güç kablosunu takarken daha iyi anlayabilirsiniz. Katı ve yönlendirmesi zor bir kabloyla güç kaynağından sabit diske erişmek bazen işkenceye dönüşebilir. Katı kablolar güç bağlantılarına ters noktalardan baskı uygulayarak uzun vadede zararlı olabilirler.

Cooler Master Silent Pro 500 Watt

Cooler Master Silent Pro 500 Watt

Yazıya ilişkin TGForumz tartışmamıza katılın…

1 Yorum

  1. Vernoncougar

    700W lık guc kaynagı pekı ama ornegın GTX295 gıbı bır grafık kartı olanın 1000W guc kaynagı almasının daha dogru olacagını soyluyorlar, olaya tam olarak hakım degılım, bılen varsa seve seve dınlerım

Bir cevap yazın