Yeni GTA Hakkında Bilgileri E3’de Öğrenebiliriz

2009 yılı ortaları, GTA V: Tokyo adı taşıyan yeni bir Grand Theft Auto oyunun yapımına başlanıldığı söylentileri ortaya atılmıştı. Çok geçmeden Rockstar’da bu söylentileri boşa çıkartacak resmi bir açıklama yapıp böyle bir şeyin olmadığını duyurmuştu.

Yeni GTA’nın yapıldığını biliyorduk. Oyunun Vice City gibi başka bir şehirde geçeceğini de biliyorduk. Bazı üst düzey yöneticilerin açıklamaları bu yönde idi. Ancak zamanında söylentiler işin cılkını çıkartmıştı.

EEDA üst düzey yöneticisi Jesse Divnich Gameinformer’a konuştu, yeni GTA hakkında bilgilerin 2010 Haziran ayı içerisinde gerçekleşecek olan E3’de yayınlanacağını düşündüğünü söyledi. “Bende düşünürüm ne var bunda.” ne yazık ki böyle olmuyor, EEDA Avrupa’nın İngiltere kökenli büyük bir araştırma şirketlerinden birisi. Jesse Divnich ise EEDA’nın eğlence üzerine dayalı araştırma bölümlerinin yöneticiliğini yapıyor. Bizim bilmediğimiz bir çok şeyi bildiği gibi firmaların bu tür oyunlar için çizdiği stratejik yolu da ön sezi olarak tahmin edebilir.

GTA 5 fake görsel

- Resim bir oyuncu tarafından yapılmış olsa da GTA 5'in böyle grafiklere sahip olacağını düşünüyorum

Jesse Divnich fikirlerine şöyle devam ediyor:

“E3’de tam anlamıyla oynanabilirliği olan bir GTA 5 olmayacak, büyük ihtimal bize bir video gösterecekler. 2011’de yeni GTA’yı göreceğiz.”

Microsoft’un GTA IV için yaptığı anlaşmalara değinen Jesse Divnich konuşmaya şöyle son veriyor:

“GTA önceki senelerde olduğundan daha büyük bir marka! Microsoft’un GTA IV’daki gibi GTA V için bir anlaşma yapacağı hakkında bir şey söyleyemiyorum. Ancak Sony’nin böyle bir anlaşma yaparsa Microsoft’un amaçları için küçük bir darbe olacaktır.”

Açıkçası her platformdaki oyuncuların sevinmesi bizim için daha önemli. Firmaların ne anlaşma yaptıkları çok umurumuzda değil. Her platforma adil davranılsın yeter.

Bir cevap yazın