Yeni Dragon Age Yolda

BioWare’in Dragon Age: Origins’i tıpkı Mass Effect gibi uzun soluklu bir proje olarak tasarladığını biliyorduk. Tabi uzun soluklu bir proje derken, yayınlanan indirilebilir içeriklerden ve Mart ayında raflara çıkacak genişleme paketi Awakening’ten bahsetmiyoruz. Gündemdeki proje, yeni Dragon Age oyunu.

Gerek yeni Dragon Age içeriğinin yolda oluşu, gerekse Mass Effect 2’nin oyunlara bakış açımızda yaptığı deformasyonun etkisiyle “acaba Dragon Age 2 ne zaman çıkacak” gibi bir soru aklımıza gelmiyordu açıkçası. Ancak her zaman biz merak edip bilgi almaya çalışacak değiliz ya; bu sefer de EA bize bir güzellik yapmış ve Dragon Age 2’nin 2011’in ilk çeyreğinde hazır olacağını duyurmuş.

BioWare ise yeni Dragon Age oyunu için oldukça heyecanlı. Dr. Greg Zaschuk, oyunun mekanikleri üzerinde çalıştıklarının ve yeni Dragon Age oyununun görsel olarak çok daha etkileyici olacağının altını çiziyor.

BioWare’in bombaları Mass Effect ve Dragon Age’den ibaret değil elbette. Star Wars: The Old Republic MMO’suyla beraber henüz açıklanmamış bir oyun üzerinde çalışıyorlar ve sanırım daha detaylı bilgi sahibi olmak için Haziran ayında yapılacak E3‘ü beklemek durumundayız.

Açıkçası BioWare geliştirmekten, EA de yayınlamaktan yorulmadı; ancak ben oynamaktan yoruldum sanırım.

Bir cevap yazın