Yeni Company of Heroes Oyunu Yolda

THQ, yeni Company of Heroes oyununu doğruladı.

Geçtiğimiz Aralık ayıydı yanılmıyorsam. Yeni bir Company of Heroes oyununun yapım aşamasında olduğu söylentileri ortalıkta dolaşmaya başlamış, ama isim haklarının sahibi THQ’dan herhangi bir açıklama gelmemişti. Beklenen açıklama bugün geldi. THQ, yayınladığı basın bülteni ile yeni Company of Heroes oyununun geleceğini resmen doğruladı.

Firma, yayınladığı basın bülteni ile lisanslı çocuk oyunu pazarından resmen çekildiğini ve bundan sonra çekirdek oyun pazarına yönelik ürünlere odaklanacağını duyururken UFC Undisputed 3 ve Darksiders II’nin yanı sıra yeni Company of Heroes, inSANE, Saints Row ve Warhammer 40,000 oyunlarının da yolda olduğunu açıkladı. Bu projeler için faaliyetlerini THQ bünyesinde sürdüren 5 oyun stüdyosunun (Relic, Volition, Vigil, Yuke’s ve Gris) çalışmalara başladığı belirtiliyor.

Ayrıca Assassin’s Creed oyunlarının fazla sıklaşmasından rahatsızlık duyarak Ubisoft’tan ayrılan yaratıcı direktör Patrice Désilets ve ekibinin de açıklanmayı bekleyen yeni bir projesi bulunuyor.

Yeni detaylar gelmeye başladığında sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın