Yeni Call of Duty Oyunu Vietnam’da Geçebilir

Modern Warfare 2’nin raflara çıkıp satış rekorlarını alt üst etmesiyle beraber Call of Duty serisinin sıradaki oyunu hakkında yeni söylentiler ayyuka çıkmıştı.

– Yok efendim, bakın da görün çoklu oyuncu paralı olacak.

+ Aman şekerim ben onu bilmem de Call of Duty MMO’su gelecek, bak demedi deme.

– Activision bu ayol. Hınzırlar kimbilir ne karıştırıyorlar gene. Yakında çıkar kokusu.

+ Ay evet bu Activision yok mu, şeytana pabucunu ters giydirir vallahi, ister misin sıktığımız mermiden de para alsın. Ay yaparlar mı yaparlar ayol.

Tabi bu söylentileri alevlendiren de Activision’un Call of Duty serisi için Infinity Ward ve Treyarch’ın yanında üçüncü bir geliştirici ile daha anlaşmasıydı. Activision, Call of Duty MMO’sunu yalanladı ama sıradaki Call of Duty oyunu için de bir açıklama yapmadı. Haliyle yeni söylentiler aldı yürüdü.

Şu an kulislerde gezinen en güçlü söylenti, Treyarch’ın geliştireceği yeni oyunun Vietnam’da geçeceği. Aslına bakarsanız elde de fazla malzeme kalmadığı ve Vietnam cehennemi bir FPS oyunu için oldukça sağlam bir konsept olduğu bir gerçek. Francis Ford Coppola’nın Apocalypse Now’ı (Kıyamet), Kubrick babanın Full Metal Jacket’ı, Oliver Stone’un Platoon’u (Müfreze)… Böyle bir oyunun da ister istemez bu isimlerden etkilenecek olması kulağa muhteşem gelmiyor desek yalan olur. Hele dönemin savaş karşıtı melodileri böyle bir oyuna güç vermez mi? Deep Purple’dan Soldier of Fortune, The Stooges’dan I Wanna Be Your Dog, Jefferson Airplane’den Somebody to Love…

Aslına bakarsanız bu konsept çok da yeni sayılmaz. Daha önce Battlefield: Vietnam ve Vietcong gibi başarılı oyunlarla bu cehennemin acı tadına bakma şansımız olmuştu. Ancak konu Call of Duty olunca akan sular durur değil mi? Bu güzel söylenti üzerine hayal kurmaya devam ederken konu hakkında  gelecek yeni detayları takip ediyor olacağız.

Unutmadan, Modern Warfare 2 indirilebilir içeriğinin (DLC) bahar aylarında ilk önce Xbox 360 için yayınlanacağının kesinleştiğini de ekleyelim. Gerçi bizi takip ediyorsanız bu bilgiyi de sizlerle haftalar öncesinden paylaştığımızı hatırlarsınız. 😛

Bir cevap yazın