Yeni Call of Duty Oyunu Hakkında İlk Bilgiler Bu Hafta Geliyor

Merak etmeyin bu sefer bir Infinity Ward haberiyle daha rahatsız etmeyeceğiz sizleri. Artık hepimizin bildiği üzere yeni bir Call of Duty oyunu geliştirme sırası Treyarch’ta ve oyunun üzerindeki sis perdesi, nihayet bu hafta aralanıyor.

Cumartesi günü Türkiye saatiyle sabah 10:40’da Spike TV ve GameTrailers işbirliğiyle yayınlananacak özel bir programla oyun dünyasına tanıtılacak yeni Call of Duty oyununun Vietnam Savaşı döneminde geçeceği artık bir sır değil. Yine de bu yeni Call of Duty oyunundan ilk videoyu Cumartesi günü görecek olmamız, günün anlam ve önemini yeterince açıklıyor sanırım. Ayrıca kulislerde Black Ops ismi geçse de oyunun resmi ismi hala duyurulmadı ve muhtemelen bu soru da Cumartesi günü yanıt bulacak.

Treyarch’ın Modern Warfare 2 ile gelen çoklu oyuncu dinamiklerini büyük oranda çöpe atıp yeni bir çoklu oyuncu deneyimi yaratacağını ve PC platformu için de özel sunucu desteği vereceğini düşününce bu yeni Call of Duty oyunu, Activision’a olan kızgınlığımızı bir süre unutturma potansiyeli taşıyor.

Diğer yandaysa “eski Infinity Ward çalışanlarının” EA’deki “yeni arkadaşları”, bu yaşanan süreçten sonra Treyarch’ın ikinci sınıf oyunlar yapmaktan öteye gidemeyeceğini iddia etmeye devam ediyor.

Aslına bakarsanız oldukça enteresan bir dördüncü çeyrek bizleri bekliyor. Zira EA’in Medal of Honor’ı ile Activision’ın yeni Call of Duty’si sonbaharda kafa kafaya tokuşacak ve kimin haklı kimin haksız olduğunu net bir şekilde görme şansını yakalayacağız.

Bu arada Mayıs ayında vizyona girecek Prince of Persia: Sands of Time filminin başrol oyuncusu Jake Gyllenhaal ve yapımcısı Jerry Bruckheimer ile birlikte yapımı devam Resident Evil: Afterlife filminin güzel oyuncusu Milla Jovovich’le de çok özel röportajlar yine aynı programda yayınlanacak.  Ne var ki Call of Duty, Hollywood’un bu önemli isimlerini gölgede bırakmayı başaracak gibi görünüyor.

Bir cevap yazın