Yeni Brothers In Arms Oyunu Gelebilir

Pek çoğumuz yıllar önce TRT’de yayınlanan ve yapımcılığını Steven Spielberg ile Tom Hanks’in yaptığı Kardeşler Takımı (Band of Brothers) dizisini hatırlar.  İkinci Dünya Savaşı’nda bir çok başarılı operasyonda kilit rol oynamış 101. Hava İndirme Tümeni’ne bağlı 506. Paraşüt Piyade Alayı’nın heyecanlı, sıra dışı ve kimi zaman duygusal ve dramatik hikayesini TV ekranlarına taşıyan bu dizi,  oyun dünyası için Gearbox’ın Brothers In Arms serisinde hayat bulmuştu 2005 yılında.

Bu sefer anlatılan hikaye, 502. Paraşüt Piyade Alayı’nın gerçek hikayesiydi. Üç yıl içinde hazırlanan üç oyun sonrasında “peki şimdi ne olacak” demeye başlamıştık ki yapımcı Gearbox’ın yetkili ağızlarından Brian Martel’den beklediğimiz açıklama geldi.

“Sanırım bir noktadan sonra yeni bir Brothers In Arms oyunu bekleyebilirsiniz. Hikayeye bakarsanız; nerede başladık; hikaye nasıl gelişti ve nereye gidiyor… Gelecekte yeni bir oyun olacak.”

Fakat bundan önce elbette Gearbox’ın uğraşacağı bazı başka projeleri de göz önüne almak lazım. Gearbox, Borderlands’i raflarla buluşturalı bir hafta oldu ve SEGA ile ortak projeleri olan Aliens: Colonial Marines oyununa yoğunlaştı. Ayrıca henüz gizemini koruyan üç oyun projesinden bahsediliyor. (Bunlardan bir tanesi bir Halo oyunu olabilir. Evet, PC için elbette) Yani sözün özü yeni Brothers In Arms oyunu için bir süre daha beklemek durumundayız.

Ayrıca Borderlands incelememizi kısa bir süre içinde sitemizde bulabileceğinizi de müjdeliyeyim.

Bir cevap yazın