Yeni “Black”: Bodycount

Hatırlarsanız; geçtiğimiz haftalarda Codemasters’ın, PS2 ve Xbox için geliştirdiği sıra dışı FPS oyunu Black’ten tanıdığımız Stuart Black’i işe aldığını duyurmuştuk. Aslında bu bir süre önce kulislerde dolaşmış Xbox 360 ve PS3 için yeni bir Black oyunu gelecek söylentilerini de yeniden gündeme getirmişti. Ne var ki  Codemasters, yeni stüdyoları Guildford’un ve Stuart Black’in tamamıyla yeni bir IP (marka) üzerinde çalışacağını açıklamıştı. Bu açıklamadan sonra da gözler bu projeyle ilgili gelecek yeni bilgilere çevrilmişti.

Beklenen güzel haberler ise, nihayet bugün elimize ulaştı. Stuart Black, Bodycount ismini taşıyan bu yeni oyunlarıyla ilgili heyecan verici detaylar vermeyi ihmal etmemiş:

“Muhteşem teknolojimiz bize farklı bir oynanabilirlik yaratma imkanı sağlıyor. Artık oyuncular ve yapay zeka yok edilemez siperlerin arkasına saklanamayacak. Oyun dünyası ve etrafınız tam bir harabeye dönecek. Bütün bunlar çok eğlenceli olacak.”

Codemasters’ın daha önce Race Driver: GRID, Dirt 2 ve Operation Flashpoint: Dragon Rising oyunlarında kullandığı EGO motorunu kullanacak Bodycount’un, özellikle Stuart Black’in sözlerine bakınca, sağlam bir fizik motorunu da beraberinde getireceğini söyleyebiliriz.

Bodycount SS

2011’in ilk çeyreğinde PlayStation 3 ve Xbox 360 platformları için raflarda olması planlanan Bodycount’un hikayesi hakkındaysa herhangi bir bilgi açıklanmış değil. Ancak Stuart Black’in sözlerinin satır aralarına indiğimizde bu konuda çok da umutlanmamak gerektiğini görüyoruz. Yine de son zamanların modası co-op ve çoklu oyuncu modları “ego shooter” ihtiyacımızı biraz olsun hafifletecektir.

Bir cevap yazın