Yeni Bir Silent Hill Oyunu Yapmak İstiyoruz

Pek çoğunuz, oyun yapımcılarının artık Wii platformu için yetişkin oyunu yapmak istemediğini duymuşsunuzdur. Bu konu üzerine defalarca konuştuk, kendi aramızda tartıştığımız zamanlar da oldu. Ancak tartışmaların seyri ne olursa olsun kesin olan bir şey vardı ki; Wii’ye çok güzel yetişkin oyunları yapmak mümkündü. Tabi eğer yeterince yaratıcı ve becerikliyseniz.

Climax’ın bu yıl raflarla buluşturduğu Silent Hill: Shattered Memories de bu kategoriye giren başarılı yapımlardan biri. Üstelik sadece basından iyi eleştiriler almakla kalmadı; Shattered Memories, Silent Hill fanatiklerini de memnun etti. Dahası, “büyük firmalar için Wii platformuna nasıl yetişkin oyunu yapılır” konulu bir ders de verdi çaktırmadan. Oyunun başarılı olamadığı tek nokta, satış grafiğiydi. Ancak Climax’ın aylık resmi Nintendo dergisine verdiği röportaj, firmanın yeni bir Silent Hill oyunu yapmak için yanıp tutuştuğunu gösteriyor. Açıkçası bu durum, Wii’ye yetişkin oyunu yapmayız diyenlerin ağzına sakız olmuş gibi duruyor.

Climax baş tasarımcısı Sam Barlow, yeni Silent Hill oyunu yapma arzularını şu sözlerle dile getirmiş:

“Shattered Memories ile seriye damgamızı vurduğumuza inanıyoruz. Yeni bir Silent Hill oyunu yapma fırsatını gerçekten çok isteriz. Böylece siz de gidip satın alabilirsiniz.”

Sanırım Sam Barlow’un bu açıklamasından sonra fazla söze gerek yok.

1 Yorum

  1. goro

    Shattered Memories’i oynadım, tavsiye etmem, büyük konuşmuşlar, Wii, oynamamış olanlar için merak konusu bir konsoldur, oynadığınız an biter, zaten Kinect Ready Xbox360’lar çıktı, Wii bitti.

Bir cevap yazın