Yeni Bir Silent Hill Oyunu Geliyor

Sizi bilmiyorum ama ben Konami’nin bünyesinde bulunan in-house yapımcı Team Silent Silent Hill serisinden elini ayağını çektiğinden beri geleneksel (yani eski seri, Shattered Memories’i bunun içine katmıyorum) Silent Hill’den umudumu tamamen kestim. Hatta serinin Shattered Memories gibi oyunlarla devam etmesi taraftarıyım diyebilirim, en nihayetinde SM seriye yeni bir soluk getirdi ve amerikalı yapımcı Double Helix’in ortaya çıkardığı Silent Hill 5 rezaletinin izlerini aklımızdan bir nebze de olsa sildi.

Şimdi ise elimizde yeni bir Silent Hill oyununun duyurusu var. Konami Gamer’s Night 2010’un sonunda gösterilen bir video ile oyunculara duyurulan yeni oyun muhtemelen Silent Hill 2’nin yeniden tasarlanmış bir versiyonu olacak. Bunu anladığımız nokta ise fragmandaki sislerin arasından çıkan erkek ana karakterin James Sunderland’a oldukça benzemesi. Bu arada teaser, HD konsollardan birinde çalıştığı belli olan bir oyun motoru ile yapılmış, yani oyun muhtemelen Xbox 360 ve/veya PS3 için tasarlanıyor.

Fragman şu cümle ile bitiyor: “End the Silence.” ve E3 yazısı ekrana geliyor. Anladığım kadarıyla Shattered Memories ile bir “universe reboot” (bir evrenin en baştan tasarlanması) yaşadık ve bu tarz Silent Hill oyunlarının devamı gelecek. Beklemedeyiz efendim.

Bir cevap yazın