Yeni Bir Assassin’s Creed Oyunu 2010 Yılı İçinde Gelecek

Kim ne derse desin, bence Assassin’s Creed serisi, sadece özgün oynanışı ve tarihi olaylara yaptığı göndermeler ile değil; başarılı kurgusu ve ilginç hikaye anlatım tekniği ile de son dönemde oyun dünyasındaki en yenilikçi oyunlardan biri oldu. İlk Assassin’s Creed oyununda Altair ile yaşadığımız farklı deneyim, Ubisoft’un başarılı pazarlama strateji ile de birleşince son zamanların en çok satan tek kişilik oyunu çıkmıştı karşımıza.

Tabi ki, ilk Assassin’s oyunun başarısından sonra serinin devam edeceğini çok iyi biliyorduk zaten oyun da oldukça heyecanlı bir yerde bitiyordu. Ubisoft, ilk Assassin’s Creed oyunundan iki sene sonra Assassin’s Creed 2’yi piyasaya sürdü ve ikinci oyun, ilk oyundan daha olumlu eleştiriler aldı zira ilk Assassin’s Creed, birbirine benzeyen ve sürekli tekrar eden görevler nedeniyel oyunseverler tarafından eleştirilmişti. Neyse ki; Ubisoft, tıpkı Bioware’in Mass Effect 2’de yaptığı gibi oyunculardan gelen eleştirileri dinlemiş ve serinin devam oyununda çok daha başarılı bir iş çıkarmıştı.

Evet, Assassin’s Creed 2 son derece başarılı bir oyundu ama yine tek kişilik senaryo ile sınırlıydı. Her ne kadar PC’de kullanılan DRM sistemi size sürekli internet bağlantısını şart koşsa da AC 2’de çoklu-oyuncu desteği bulunmuyordu. Aslında çoklu-oyuncu modlarının AC 2’de bulunmaması bence eksiden çok bir artı olarak görülebilir zira bu tür oyunlarda çoklu-oyuncu modlarının zorlama bir şekilde oyunlara aktarıldığını biliyoruz ama Ubisoft, Assassin’s Creed evrenine çoklu oyuncu modları getirmeyi çoktan kafasına koymuş bile.

AC ile başlayan ve AC 2 ile devam eden başarılı  oyun satış grafiklerini gördükten sonra, Ubisoft’un bu hamlesine çok şaşırmamalı. Merak edilen ise şu: Ubisoft, AC 3’le mi çoklu-oyuncu kartını oynayacak yoksa AC 2’ye ek paket getirerek mi? Sanırım ikinci seçenek daha öne çıkıyor zira Ubisoft çalışanlarından iki tanesinin CV’sinde yer alan bilgilere göre; Ubisoft, 2010 yılı içinde AC dünyasına yeni bir oyun getirmeyi planlıyor.

Bu haberimiz ile daha önceki “AC dünyasına çoklu-oyuncu gelecek” haberimizi birleştirin, üstüne üçüncü bir AC oyununun bu kadar kısa sürede geliştirilemeyeceğini ekleyin, kör göze parmak sokmaya gerek yok sanırım. Her şey gayet net; AC 2 için çoklu-oyuncu destekli bir ek paket 2010 yılı içinde (bir aksilik olmazsa) piyasaya sürülecek.

7 Yorum

  1. güzel insan

    Aman yeni oyun çıkartmaya çalışmasınlar batırırlar güzelim seriyi.Ek paket iyidir,ek paket candır.Multiplayerı feci merak ediyorum nasıl yapacaklar acaba

  2. Ziyaretçi

    Bence AC1 grafik bakımından yine fena deildi ama AC 2nin yanına yaklaşamaz bile AC 2yi tamamen bitiren bunu anlar zaten ac2 çk farklı ve harika bi oyun ac3de devamı gelirse daha iyi olur bence 2.dünya savaşı falan silahlı bi dönem olmas inş ac3 de ben öle umuyorum görücez

  3. Skyr3x

    3 te Talha Turhal ın dediği gibi cihan harpleri ya da modern zaman a geçerse oyun çizgisinden çıkmaz fırlar derecede uzaklaşır o çizgiden.. Yani bu adamın yerine elinde susturuculu bir silah veya bir sniper olan assassins creed karakteri görmek saçma olur..

Bir cevap yazın