Yeni Bir Android Mağazası Daha Açıldı: Amazon Android App Suite

Google’un resmi Android mağazasına Amazon’dan bir rakip geldi.

Google Android LogoAmazon, Android uygulamaları için Anroid App Suite mağazasını resmen açtı. Android App Suite mağazasında şu an ücretli ve ücretsiz 3800 uygulama bulunuyor. Anroid App Suite ile Google’un resmi Android marketine en büyük rakibin Amazon olması bekleniyor.

Android App Suite’i Google’un resmi Android mağazasından ayıran birkaç detay görüyoruz. Öncelikle Amazon, uygulama dağıtımında Google kadar “geniş” olmayacak. Cinsel içerikli ve bilgi toplamaya yönelik zararlı yazılımlar Amazon tarafından denetlenecek.

Bir diğer fark ise, Amazon’un kullanıcılara uygulama önerisinde bulunması. Amazon, Android App Suite için özel olarak geliştirdiği bir algoritma ile müşterilere uygulama tavsiyesinde bulunacak.

Son olarak Amazon, günün bedava uygulaması ve cazip indirimler gibi kampanyalarla farklılık yaratmaya çalışacak.

Amazon Android App Suite’in Türkiye kullanıcılarına açık olup olmadığını şu an bilmiyoruz. Okuyucularımızdan yardım alabiliriz sanırım bu konuda. Amazon Android App Suite’e buradan ulaşabilirsiniz.

Son bir not: Apple, Android App Suite ismi nedeniyle Amazon’u dava edeceğini duyurdu. Android App Suite ve App Store… İki mağaza ismi birbirine benziyor mu, karar sizin.

2 Yorum

Bir cevap yazın