Yeni Batman Oyununda Gotham’dayız!

Batman: Arkham Asylum 2009 yılına damgasını vuran oyunlardan biriydi şüphesiz. Hal böyle olunca Spike TV Video Oyun Ödülleri’nde usta oyuncu (ve oyunda Joker’e sesiyle can veren) Mark Hamill’in bir devam oyununu duyurması sürpriz olmadı.

Oyunu yine Rocksteady geliştiriyor pek tabi. Ancak Spike ödüllerinde yayınlanan videoda göremediğimiz bir isim vardı: Oyunun dağıtımcısı Eidos, (Square Enix Avrupa)

Joystiq sitesi de bizim gibi dikkatli çıkmış ve ellerindeki imkanları da kullanarak Warner Bros. ile iletişime geçmiş. İşin aslı nedir diye sorduklarında ise yeni oyunun yalnızca Warner Bros. tarafından dağıtılacağını öğrenmişler. Yani Eidos aradan çekilmiş durumda. Firmalar arasında ne yaşandı? Eidos neden bu projede yer almıyor? Bu sorular bir süre daha gizemini koruyacak gibi.

Bir tarafta bunlar olurken Rocksteady tasarımcısı Paul Denning ise yeni oyunla ilgili merak ettiğimiz bazı ayrıntılara değinmiş:

“Arkham Asylum Batman için yaşamını tamamladı. Gotham  şehri olağanüstü bir tasarıma sahip, bir Batman oyunu için ideal oynanabilirliği ve keşfedecek muhteşem alanları içeren bir şehir. Fakat hemen bir Grand Theft Gotham beklemeyin.”

Biz demiştik demeyi pek sevmeyiz, ama Eylül ayında yazdığımız incelemenin son satırlarını tekrar okumaya davet ediyorum sizleri.

Yeni Batman oyunuyle ilgili yeni detayları merakla bekliyoruz.

Bir cevap yazın