Yeni Alan Wake Videosu Yayınlandı

Alan, uzun süredir bir şey yazamamış genç bir yazardır. Karısı Alice, yaratıcılığı tetikler düşüncesiyle onu Bright Falls isimli, cennetten bir köşeyi andıran kasabada ufak bir tatile ikna eder. Ancak Alice Bright Falls’a vardıktan kısa bir süre sonra, hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur. Alan, kendisini içinden çıkılması imkansız gibi görünen bir kabusun ortasında; son yazdığı satırların arasında bulacaktır… (ve olaylar gelişir)

Max Payne serisinden tanıdığımız Finlandiyalı Remedy Entertainment’in uzun süredir üzerinde çalıştığı ve çıkışı tam bir yılan hikayesine dönen psikolojik gerilim yüklü aksiyon oyunu Alan Wake’in raflara 21 Mayıs’ta (Avrupa) çıkacağı duyurulmuştu. Dün ise oyundan yeni bir video oyunseverlerle buluştu.

Oyun ne yazık ki yalnızca Xbox 360 platformu için geliştiriliyor. Oyunun Microsoft tarafından DirectX 10’un bütün nimetlerinden yararlanacak şeklinde lanse ettiği PC versiyonu, uzun bir süre önce askıya alınmıştı. Olsun, artık Alan Wake ile kavuşalım da Nintendo DS bile olsa fark etmez.

Bir cevap yazın