Yeni Alan Wake Oyunu Doğrulandı

Fakat bu ne Alan Wake 2 ne de bir DLC!

Beğenin ya da beğenmeyin; Max Payne’in yapımcısı Remedy Entertainment’in uzuuun süre üzerinde çalıştıktan sonra geçtiğimiz yıl raflarla buluşan İkiz Tepeler tadında psikolojik gerilim yüklü aksiyon/macera oyunu Alan Wake, termos toplama sekanslarını saymazsak geçtiğimiz yılın Halo: Reach ile birlikte en iyi Xbox 360 oyunuydu.

Oyunun elde ettiği başarının ardından Finlandiyalı Remedy’nin Alan Wake için bir devam oyunu düşünmeye başlayacağı da bir sır değildi açıkçası. Tam bir yıl önce bugün (ne tesadüf değil mi?) Remedy’den Mikko Rautalahti ve Oskari Häkkinen, yeni bir Alan Wake oyunu yapmak istediklerini açıklamışlardı.

Bu yüzden geçtiğimiz hafta Oskari Häkkinen’in Linkedin profilindeki özgeçmişine eklediği “Alan Wake 2” ibaresi benim için sürpriz olmamıştı. En nihayetinde ilk oyunun üzerinden bir sene geçmiş ve yeni oyun üzerinde çalışma vakti çoktan gelmişti.

Alan Wake artwork

Geçtiğimiz hafta boyunca devam eden ve bir türlü anlam veremediğim Alan Wake 2 söylentileri de Oskari Häkkinen’in Eurogamer‘a yaptığı açıklamayla nihayete erdi:

Fanlar bunu öğrenmek isteyeceklerdir, evet daha fazla Wake yolda. Fakat bir yanlış anlaşılmadan kaçınmak için bu yeni Wake oyununun Alan Wake 2 olmayacağını belirteyim. Bir DLC de olmayacak.  Detayları resmi duyurumuza saklıyoruz.

 

Bu, Wake hayranlarına kesinlikle daha fazlasını verecek bir yapım; fakat önemli bir nokta daha var ki ilk oyunu oynamamış oyuncular da yabancılık çekmeyecek.

 

Sizlerle daha fazlasını paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. Çıkış tarihi, platformlar ve oyunun fiyatına henüz karar verilmiş değil, ama 2011 sonbaharı iyi bir tahmin olabilir.

Bir cevap yazın