Yeni Acer GN245HQ: Nvidia-Tabanlı HDMI 3D Ekran

Acer, Nvidia 3D ve HDMI 3D destekli yeni monitörünü duyurdu.

Acer, dünyanın ilk HDMI kablosu üzerinden Nvidia’nın 3D Vision teknolojisini destekleyen monitörünü duyurdu. Peki bu ne anlama geliyor? Bu monitör ile HDMI kablosu üzerinden herhangi bir 3D destekli cihazınızı (Playstation 3, 3D Blu-ray okuyucu gibi) bu monitöre bağlayabilir, 3D görüntü izleyebilirsiniz. Aynı zamanda Dual DVI veya yine HDMI kablosu üzerinden Nvidia 3D Vision teknolojisini kullanabilirsiniz. Daha önce gördüğümüz Nvidia 3D Vision destekli monitörler HDMI kablosu üzerinden 3D görüntü desteği sunmuyordu.

Kutu içeriğinde bir adet Nvidia Active Shutter gözlük bulunan Acer’ın yeni monitörü, aynı zamanda dahili bir Nvidia 3D Vision vericiye sahip. Bu verici, daha geniş açılı 3D görüntü izlemenin önünü açıyor.

Acer GN245HQ

Acer GN245HQ

3D özelliklerinin dışında Acer GN245HQ şu özelliklere sahip: 1920 x 1080 çözünürlüklü 23.6″ LED ekran, 120 Hz, 100.000.000:1 kontrast oranı, 2 ms tepki süresi.

Mart ayının ortalarında piyasaya sürülmesi beklenen Acer GN245HQ’nun yurtdışı fiyatı 677 dolar olarak açıklanmış.

3 Yorum

 1. Efe

  Merhabalar ben bu monitörü almayı düşünüyorum ve bayadır takipçisiyim yukarıda
  Bu monitör ile HDMI kablosu üzerinden herhangi bir 3D destekli cihazınızı (Playstation 3, 3D Blu-ray okuyucu gibi) bu monitöre bağlayabilir, 3D görüntü izleyebilirsiniz.
  Diye bi cümle geçti. benim sorum şu bende sony vaio f serisi bi laptop var 3D destekli değil sanırsam ben laptobumu bu monitöre bağlayıp 3D oyun yada Film izleyemiyecekmiyim ?

 2. Tahir Meylani

  Eğer laptopda kullanılan ekran kartı 120 hz tazelemeyi destekliyorsa, böyle bir seçenek mümkün olabilir diye düşünüyorum.

  İstersen Acer’a danışabiliriz bu konuda?

Bir cevap yazın