Yazılımlarınızı kayıtlı satış noktalarından alın, mağdur olmayın!

Sponsor İçerik

Online satış yapan web sitelerinden alınan yazılımların korsan olduğunu vurgulayan Kaspersky Lab Türkiye Genel Müdürü Murat Göçe, tüketicilere ‘Ürünlerimizi anlaşmalı bayi, teknoloji market veya Kaspersky Lab’in web sitesi üzerinden satın alın’ uyarısında bulundu.

Dünyanın önde gelen güvenlik içerik yönetim çözümleri geliştiren yazılım şirketlerinden Kaspersky Lab, tüketicileri online satış yapan web sitelerinden alınan anti-virüs yazılımlara karşı uyarıyor.

Virüs, casus yazılım, trojan, solucan ve botlar gibi birçok tehlikeye karşı koruma sağlayan yazılımlar geliştiren Kaspersky Lab, Kaspersky Anti-Virus 2010 ve Kaspersky Internet Security 2010 gibi yazılımlarının lisanslı ve kutulu bir şekilde Türkiye’nin her yerinde bulunan bilgisayar firmalarından veya Vatan, MediaMarkt, Saturn, Turkcell Flagship, Bimeks, Darty, Tgar, BestBuy, Elektroworld ve Gold Teknoloji marketlerinden veya  Hepsiburada gibi online kayıtlı alıveriş sitelerinden satın alınabileceği gibi kendi Kaspersky Lab’in kendi web sitesi üzerinden de satın alınabildiğini bildirdi.

Lisanssız Ürünler Bloke Oluyor

Tüketicileri özellikle kutusuz ve online yazılım satışı gerçekleştiren sitelerden alışveriş yapmamaları konusunda uyaran Kaspersky Lab Türkiye Genel Müdürü Murat Göçe, aksi taktirde bloke olan, lisansız ürünleri alan tüketicilerin mağdur olacağına dikkat çekti. Murat Göçe, online satış yapan web sitelerinden alınan Kaspersky Lab yazılımlarının korsan olduğuna dikkat çekerek, ‘Ürünlerimizi mutlaka anlaşmalı olduğumuz teknoloji marketlerden ve/veya Kaspersky Lab’in web sitesi üzerinden temin edin. Son günlerde artan şikâyetler korsan yazılımların satışlarının arttığını işaret ediyor. Mutlaka kutulu ve lisanslı ürünlerimizden alın’ dedi.

Bir cevap yazın