Yeliz Kellecioğlu Tarafından Yazılan Yazılar

Netbook Maratonu

Bu yazıyla netbook satın almayı düşünenler ve teknoloji meraklıları için piyasadaki birçok modeli inceleyeceğimiz olabildiğince geniş bir "Netbook Maratonu" başlatıyoruz.

Patent Zengini Genius

Tayvan’da tüm kategorilerin dahil olduğu ilk 20 global marka arasında yer alan ve dokuz ana ürün grubunda 500’den fazla ürünü bulunan Genius’un dünyadaki ilk kaydırma özellikli (scroll) optik fare patentine de sahip olduğunu öğrenince bu markayı sizlere biraz tanıtmak istedim.

Ditomito ile Kontörler Havaya

Ditomito ve benzer logo&melodi servisleri bir süredir basında kontör dolandırıcıları olarak yer bulmalarına ve konuyla ilgili yüzlerce şikayete rağmen GSM operatörleri neden isimlerinin bu dolandırıcılığa karışmasına seyirci kalıyorlar? Umarız bu konuda yakın zamanda tatmin edici bir açıklama yapılır.

Bilinçli Tüketici Olmak

Tüketici Hakları konusundaki yasal düzenlemeler, tüketicileri koruyan şartlar sağlıyor olsa da; çoğumuz, haklarımızı bilmeden verdiğimiz mücadelelerle zaman ve para kaybetmeye devam ediyoruz. Hatta maalesef, bazen bildiğimiz haklarımızın bile üzerinde durmayıp, sorunu hızlıca çözmek uğruna, küçük de olsa zararlara katlanıyoruz.

Bayandan, Kullanılamamış Dizüstü Bilgisayar: Bölüm 1

Ocak ayının ilk haftasıydı. Emektar dizüstü bilgisayarımın, üç yıllık garanti süresini çoktan doldurmuş olması ve anakart değişimi gerektiren bir arıza yapması üzerine, yeni dizüstü bilgisayar araştırmalarımı nihayet tamamlamış ve HP’nin bir süredir kampanya ürünü olan NX6110 modelinde karar kılmıştım.

Sanal Değerimiz

Ülkemizde internet kullanımı, istatistiklere göre henüz yeteri kadar yaygınlaşmamış olsa da son zamanların çarpıcı olaylarında internet’in başrolde olduğunu görmezden gelemeyiz.