Talha Turhal Tarafından Yazılan Yazılar

Medieval II: Total War Kingdoms

Hayat hiç bu kadar değerli olmamıştı. Ana kıtalardan bölgelere iniyoruz. Krallıklar yönetiyoruz, ünlü komutanları yönetip kutsal amacımız uğruna can veriyor ve kan döküyoruz. "Geçmişini bilmeyenin geleceği olmaz"…

BIOSHOCK (PC)

"Bir adamın alın teri kendisinin midir? Hayır, dedi Washington’daki adam. O, fakire ait olan. Hayır dedi Vatikan’daki adam. O, Tanrı’ya ait olan. Hayır, dedi Moskova’daki adam. O, herkese ait olan…"

Röportaj: Türkiye’de Crysis

Crysis Kasım ayı içerisinde piyasaya sürülecek ve oyun harika ötesi. Tamam, buraya kadar her şey güzel ve anlaşılır. Peki bunun dışında bizi ilgilendiren neler var. Bu oyuna neden bu kadar önem veriyoruz?

Harry Potter – Order of the Phoenix

Bir marka düşünün, tüm dünya çocukları tarafından bilinen, farklı ırklardan farklı dilleri konuşan çocukları bir büyülü çatı altında toplayan! Kitapları, filmleri ve oyunları ile küçük veya büyük fark etmez, insanları fantezi bir dünya içerisine sokup eğlenmesini sağlayan bir marka düşünün…

Spiderman 3

Kısa bir süre önce filmiyle hayranlarına kavuşan Spiderman’in oyununu inceledik. Karşınızda Spiderman 3…

Oyunlarda Modifikasyonlar

Standartların getirileri ile doymayan bizler, değişimlere baş vururuz. Fakat bu değişimler bazen zorunludur, zevk için değil gerekli oldukları için yapılırlar.

Efsane Geri Dönüyor: Starcraft II

Bir oyun nasıl askerlikten muafiyet sebebi olabilir üstelik askerlikten muafiyet bir yana üstüne 800 bin dolar hediye ediliyor "sabır yarabbi". Evet, Strarcraft’tan bahsediyorum öyle bir cevhermiş ki farkında olan söylememiş, farkında olmayan ise çok şey kaybetmiş…

COMPEX 2007 ve Intel GameX

THGTR teknolojinin takipçisi olarak, Intel GameX’i sizler için dolu dolu yaşadı. Bu yazıda organizasyonun derinliklerine iniyoruz ve bütün ayrıntıları gün gün anlatıyoruz.

WGT Ankara 2007 Elemeleri

İlk defa 2006 da başlayan WGT, Türkiye’nin büyük şehirlerinde yaptığı elemeler sonrası İstanbul’da finaller gerçekleştiriyor.

Infernal

Bıktım, bıktık ve bıktınız. Sürekli iyi rolü oynamaktan hepimiz bıktık. Neden oyunlarda sürekli melek rolünü biz üstleniriz. Bir şehri, bir kızı veya abartıyorum dünyayı kurtarırız.

S.T.A.L.K.E.R. – Shadow of Chernobyl

16 Nisan 2006: Dünya kaynıyordu, "lanet olsun gene mi?" Çernobil’de nedeni bilinmeyen bir patlama daha olmuştu. Fakat bu çok farklıydı etraf gereğinden fazla anormaldi. Her şeye rağmen insanlar bu bölgeye akın ediyordu. Radyoaktiviteye maruz kalmak bu kadar mı önemsiz, canlar bu kadar mı değersiz?

Hükümran Senfoni Geliştiricileriyle Röportaj

Türk oyuncularının hayalleri gerçek oluyor. Türk yapımı oyunlar birer birer çıkmaya başlıyor. Fakat aralarında öyle bir elmas var ki; karat sayısını bulamadım. Bu yazımda canı gönülden desteklediğim Hükümran Senfoni Projesine değindim.

Medieval II: Total War

Siz de bir Alparslan, Fatih Han, Timur Han, Richard, Joan of Arc, Papa, El Cid, Konstantin, Selahaddin Eyyübi, Kızıl Erik, Barborossa, Batu Han veya adını yazamadığımız diğerleri gibi önemli bir kahraman olmak ve tarihi yeniden yazmak istemez misiniz? Zaman makinesine gerek yok, sizlere bu duyguları yaşatacak yegâne oyun olan Medieval II: Total War’ı inceledim.