Tahir Meylani Tarafından Yazılan Yazılar

Need for Speed Shift

1994’den günümüze kadar gelen furya, 1997’den bu yana her sene aralıksız seriye eklenen yeni bir zincir, incelemelerde ortalama notlar alsa bile milyonlarca satış yapan…

Bionic Commando

Capcom, Mayıs 2009’da yeni nesil Bionic Commando oyununu piyasa sürdü ve PC sürümünün daha ileri bir tarihte çıkaracağını açıkladı. PC sahibi oyunseverler uzun zamandır bu stratejiye alışkın zaten.

Call of Juarez: Bound in Blood

2006 yılında ilk çıktığında Call of Juarez pek çok oyuncudan geçer not almıştı. Bakalım serinin ikinci oyunu Call of Juarez: Bound in Blood bir öncekinin başarısını tekrarlayabilecek mi?

X-Men Origins: Wolverine

Çizgi roman dünyasındaki başarısından sonra, X-MEN filmleriyle sinemaya adım atan Wolverine, daha geniş kitlelere ulaştı ve popülaritesi arttı. Bakalım aynı başarısını oyun dünyasında da devam ettirebilecek mi?

Braid

Zamanı geriye alabilseydik, hatalarımızı düzeltebilir miydik acaba? Bu sorunun cevabını Braid oynayarak öğreneceğiz.

Wheelman

Oyun dünyasında son günlerin yeni modası, popüler filmlerin oyunun yapmak ama ne yazık ki oyun filmleri pek başarılı olamıyor. Ancak oyun firmaları bu furyadan vazgeçecek gibi değil…

Stormrise

Stormrise felaket sonrası konulu bir strateji. Dünya, nedeni belirsiz bir şekilde büyük bir felakete uğrar. İnsanlar önceden yapılan dev sığınaklara kaçar ama bazıları o kadar şanslı değildir ve sığınaklara kaçma fırsatı bulamadan, kendilerini korunaksız bir şekilde bulurlar ve mutasyon geçirirler….

Cryostasis

Aslında ilk bakışta Cryostasis sıradan bir korku FPS’si gibi gözükse de oyunu oynadıkça türe getirdiği birçok yeniliği ve kendine has oynanış şeklini görüyoruz…

Burnout Paradise

Hızla yokuştan aşağı iniyorum, önümde bir nehir beliriveriyor, gözlerim haritayı arıyor ekranın sağ alt köşesine odaklanıyorum haritayı süzmeye çalışıyorum. Önümdeki köprüyü mü kullansam veya ilerideki otobandan mı ilerlesem, sağımdan solumdan arabalar sıkıştırıyor, ani bir kararla ters şeride geçip oradan yolun ortasındaki rampaya son sürat dalıyorum, daha yüksek hız için köklüyorum nitroyu sonuna kadar ekran bulanıklaşıyor, oktan fırlayan yay misali arabam ileri fırlıyor…

Saints Row 2

2006 yılında Xbox360 çıkan Saints Row oyun editörleri tarafından yüksek puanlara layık görüldü ve Xbox 360 özel bir oyun olmasına rağmen 2 milyon kopya satarak yapımcı firma THQ’yu sevindirdi. Her başarılı oyunun arkasından bir devam olmalı atasözünü hiçbir zaman aklından çıkarmayan oyun yapımcıları Saints Row 2’nin de geliştirildiğini söyleyerek bizi şaşırtmadılar.

Compex Kasım 2008

Bu yıl 33’üncüsü düzenlenen COMPEX 2008 Uluslar arası Bilgisayar ve Tüketici Elektroniği Fuarını sizler için gezdik. COMPEX, bu yıl da Lütfi Kırdar Uluslar arası Kongre Sergi Sarayında, 20 – 23 Kasım tarihlerinde düzenlendi. Katılımın, internetten ücretsiz davetiye alan herkese açık olduğu fuara, gençlerin ilgisi daha yoğundu.