Oruç Dim Tarafından Yazılan Yazılar

Infamous

Projenin başında, Playstation 2’deki Sly Cooper serilerinden tanıdığımız ve piyasada kendini ispatlamış bir yapımcı olan Sucker Punch’ın ismini gördüğümde tamam demiştim, PS3’ün kütüphanesine bir tane daha ‘PS3 aldıran exclusive’ geliyor.

SOCOM: Confrontation

Takım oyununa olabildiğince önem veren yapısı, 16 oyuncuyu aynı anda destekleyen oyun modları ve sabırlı ve soğukkanlı olabilen oyuncuya ödülünü veren oyun sistemi sayesinde konsollarda taktiksel ve derin çevrim içi shooter arayanların ilacı oldu SOCOM.

Resident Evil 5

Bakalım hakkında bütün hayranların olumsuz konuştuğu, berbat olacağına kesin gözüyle bakılan Resident Evil 5 haksızlığa mı uğramış?

Siren: Blood Curse

Tam anlamıyla bir hayatta kalma/korku oyunu oynamayalı oldukça uzun zaman oldu değil mi? Peki Siren: Blood Curse bu açlığımızı ne derece dindirebilecek?

Silent Hill: Homecoming

Dile kolay, ilk Silent Hill oyununun üzerinden tam on sene geçmiş. Ama bana hiç öyle gelmiyor çünkü ilk oyunu oynadığım o günü dün gibi hatırlıyorum…

Killzone 2

Killzone 2 gerçekten "tüm zamanların en iyi FPS’si" olmayı başarabilmiş mi? Yoksa hayranları büyük bir hayalkırıklığıyla mı karşılaşacaklar? Guerilla bu derece "şişirilmiş" bir oyunun altından hakkıyla kalkabilmiş mi? Oyun gerçekten "Halo-katili" mi? Önümüzdeki sayfalarda bir yandan oyunla ilgili bilgi verirken satır aralarında da elimizden geldiğince bu soruları cevaplamaya çalışacağız.

Grand Theft Auto 4: The Lost And Damned

Lost and Damned indirilebilir içerik standartlarını tamamen değiştiriyor. Daha önce indirilebilir içerik yoluyla yeni bölümler ekleyen paketler görmüştük ama bu bambaşka birşey. Lost and Damned, GTA 4’e tam 10-15 saatlik yeni içerik ekliyor. Üstelik bunu Niko’yla yolları belli noktalarda kesişen yeni bir karakter ekleyerek yapıyor. Hazıra kaçıp herkesin sevdiği Niko’yu kullanmak varken risk alarak kendine has sorunları, dertleri, sevinçleri ve üzüntüleri olan tamamen yeni bir karakteri konu aldıkları için Rockstar’ı kutluyorum. Çok iyi bir seçim yapmışlar.

F.E.A.R. 2: Project Origin – Xbox 360

İlk FEAR tam anlamıyla harika bir oyundu. Zamanına göre muhteşem grafikler, ses etkileri, korkunç ortam, doyurucu çatışmaları ve hepimize unutulmaz anlar yaşatan yapay zekâsı ile (unutulmaz anlar derken abartmıyorum) dolu dolu bir oyundu ve hepimizin kalbinde yer etti. Daha sonra oyun sektörünü yakından takip edenlerin bildiği üzere birçok olay oldu tabi: Oyunun yapımcısı Monolith Vivendi ile yollarını ayırdı…

Prince of Persia – Xbox 360

Şöyle bir geriye dönüp bakıyorum da, ilk Prince of Persia’dan bugüne ne kadar uzun zaman olmuş. Oyun dünyasında o günden bu güne neredeyse her şey değişti ancak amaç her zaman aynı kaldı: Eğlence. İşte yeni prenste de tek değişmeyen şey bu.