M. Gökhan Aktaş Tarafından Yazılan Yazılar

HTC HD Mini İncelemesi

Windows Mobile kullanıcılarını düşünen HTC, bize uzun zamandır yaşayamadığımız ufak ama akıllı telefon deneyimini HTC HD Mini’yi tasarlayarak yaşatmayı hedeflemiş. Bizde bu deneyimi sizler için inceleme masamıza yatırıp, dikkatlice inceledik.

Nokia C7 İncelemesi

Yeni yıl ve yine bir Nokia incelemesi ile karşınızdayız. 2010’u Nokia’nın son bombası olan Nokia N8 incelemesi ile kapatmıştık. 2011’e ise Nokia mühendislerinin kurduğu yeni cep telefonu temelini devam ettiren Nokia C7 incelemesiyle devam ediyoruz.

Yılbaşı Özel Hediye Önerileri 2011

Uzun lafın kısası kestaneleri kömür sobasının üstünde pişirmeye bırakıp, gecenin ilerleyen saatlerinde oynamak için çıkardığınız tombalaları göz önüne koyup, en sıkı dostlarınızı çağırdığınız bol çeşitli yılbaşı ziyafet sofrasına oturup yaşayabileceğiniz en keyifli yılbaşı geceleri kadar güzel, sıcak ve samimi bir yılbaşı geçirmenizi dileriz.

Nokia N8 İncelemesi

Ve Nokia yeni yüzü; çokluortam azmanı, Symbian 3’ün ev sahibi, iddialı ekranlı son modeli olan N8’i ülkemizde satışa sundu. Nedendir bilinmez rakiplerinden daha fazla heyecanla beklediğimiz bu son teknolojik cihazı detaylı bir şekilde sizin için inceledik.

EZCOOL HD Dream Media Player İncelemesi

Hafta sonu evinizde otururken sizi, ailenizi veya arkadaşlarınızı eğlendirecek ve iyi zaman geçirmenizi sağlayacak şeylerden birisi; sinema salonuna çevirdiğiniz odanızda yüksek çözünürlükte ses ve görüntüyü birleştiren HD bir film izlemektir. Bu görevi üstlenmeye adaylardan birisi olan  EZCOOL HD Dream medya oynatıcısını sizin için incelemeye aldık.

Samsung S8500 Wave İncelemesi

Samsung’un yeni telefonu olan Wave, SUPER AMOLED ekranı ve bada işletim sistemi ile dikkatleri bir süredir üzerine çekiyordu. Bizde bu öne çıkan özelliklere daha fazla zaman ayırarak Samsung S8500 Wave’i ayrıntılı bir incelemeye aldık.

Fringe

Peki, Fringe dizisinde bu konu sağlam mı? Bu sorunun cevabı olarak şunu söylemeliyiz. Fringe Science kelime anlamı olarak “Sınırbilim” demek. Yani konumuz az buçuk belli.

Superonline Adil Kullanım Bölüm 2

Sizinle daha önce paylaştığımız bir haber vardı. Bu haberde; Superonline firmasının sınırsız diye lanse ettiği fiber optik üzerinden sağlanan internet paketlerine “ADİL KULLANIM” isminde bir çeşit kota uygulaması getirdiğini bildirmiştik.

Video Uygulamalarında Donanım Hızlandırması ve ATI

Son dönemde iyice moda olan CUDA, birçok kullanıcının ağzını sulandırıyor. Çünkü vaat edilenlere göre CPU’nun yaptığı işleri çok daha kısa sürede ekran kartının GPU’su yapabiliyor. Bu vaatlere açılan yolda birçok kullanıcının bildiği gibi CUDA. Ama daha az popüler olan, ancak daha işlevsel olduğunu düşündüğümüz ve CUDA’nın karşısında ATI’nın GPU temelli teknolojilerini bu yazıda inceleyeceğiz.

Panasonic LUMIX DMC-TZ8 İncelemesi

Güçlü optik yakınlaştırma ve manuel çekim özellikleri ile öne çıkan kompakt fotoğraf makineleri serisine bir yeni model ekleyen Panasonic, 2010 model ve Leica lens kullanan yeni fotoğraf makinelerini kullanıcılarının beğenisine sundu ve biz de sizin için inceledik.

Panasonic LUMIX DMC-FS10 İncelemesi

Panasonic bir süredir kendi ürünlerini ülkemizde tanıtan ve satan bir firmadan yoksundu. Bu yüzden yeni ürünlerini ülkemizde göremiyorduk. Ancak firma, tanıtımını ve satışını kendi üstlenerek Türkiye piyasasına tekrar girdi.